کد خبر: ۱۴۴۲۵
رئیس اداره تبلیغات اسلامی اردبیل خبر داد:

"طرح ملی مسطورا" همزمان با ماه رمضان در اردبیل اجرا می‌شود

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اردبیل از برگزاری جلسه هماهنگی و تدوین برنامه‌های "طرح ملی مسطورا" ویژه ماه رمضان با حضور مدیران موسسات و خانه‌های قرآنی در اردبیل خبر داد.
۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۶

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام محمدباقر غلامی در این جلسه با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و تقارن این ایام فرخنده با بهار طبیعت و عید باستانی نوروز، در سخنانی اظهار کرد: همگان باید از خداوند توفیق تلاوت قرآن را درخواست کنیم تا فرهنگ قرآنی در سطح وسیعی از جامعه تسری یابد.

وی در معرفی "طرح ملی مسطورا" گفت: "طرح ملی مسطورا" با محوریت آموزش مفاهیم قرآنی و "زندگی با آیه ها" ویژه اقشار مختلف در تمام مناطق استان اردبیل در ماه رمضان امسال آغاز و به مدت سه سال اجرا می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اردبیل تاکید کرد: رویکرد مهم اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اردبیل توجه به آموزش قرآن و سبک زندگی قرآنی در جامعه با همکاری مربیان، مدیران موسسات و خانه‌های قرآنی و دغدغه‌مندان فرهنگی و قرآنی است.

"زندگی با آیه ها" محور برنامه‌های قرآنی ماه رمضان در اردبیل

در ادامه حجت الاسلام صابر طهماسبی رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی اردبیل نیز در سخنانی بر ضرورت ایجاد حس نیاز به قرآن در بین افراد جامعه تاکید کرد و افزود: در "طرح ملی مسطورا" آیاتی از قرآن را انتخاب و سطر به سطر آن‌ها با شعار " زندگی با آیه ها" در بطن خانواده و جامعه پیاده می‌کنیم.

وی افزود: حفظ، مفاهیم و درک معانی آیات منتخب در  "طرح ملی مسطورا" با محتوا و منابع واحد که توسط اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی اردبیل طراحی شده، توسط مربیان قرآن آموزش داده می‌شود.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی اردبیل به محصولات قرآنی تولید شده اشاره کرد و افزود: پادکست، منبر، موشن گرافیک، آبجکت، فایل صوتی، جزوات آموزشی طراحی و آماده شده تا برای اجرای طرح در ماه رمضان به مربیان قرآن ارائه شود.

حجت‌الاسلام طهماسبی به انعقاد قرارداد با ادارات، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در راستای اجرای "طرح ملی مسطورا" اشاره کرد و افزود: اقدامات لازم برای آموزش ضمن خدمت کارمندان، دوره‌های آموزشی ویژه دانشجویان و دانش آموزان و نیز برادران و خواهران از اقشار مختلف جامعه در "طرح ملی مسطورا" انجام شده است.

گفتنی است، در این جلسه هریک از مدیران موسسات و خانه‌های قرآنی اردبیل ضمن ارایه نظرات و پیشنهادات، آمادگی خود را برای اجرای "طرح ملی مسطورا" اعلام کردند.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار