کد خبر: ۱۴۴۸۷
۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۶
دانلود همه تصاویر
در قالب جلسه هم اندیشی؛

فعالان قرآنی هفتکل با طرح قرآنی «زندگی با آیه‌ها» آشنا شدند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی هفتکل در تبیین طرح بزرگ «زندگی با آیه ها» برای فعالان قرآنی شهرستان هفتکل گفت: در این طرح از میان۱۵۰ آیه انتخاب شده تا در طول ۳ سال، روی مفاهیم قرآنی کار شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، جلسه تبیین بزرگترین طرح هم افزای قرآنی کشور با عنوان «زندگی با آیه‌ها» با حضور فعالان قرآنی شهرستان هفتکل در سالن جلسات اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام ساداتی رئیس اداره تبلیغات اسلامی هفتکل در تبیین طرح زندگی با آیه‌ها اظهار کرد: در این طرح از میان آیاتی که تجلی و تبلور بیشتری در فرمایشات مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) داشته ۱۵۰ آیه انتخاب شده تا ریشه‌ای‌ترین و اساسی‌ترین مفاهیم قرآنی که باید در جامعه ترویج شود را به گفتمان عمومی جامعه تبدیل کند.

وی با تاکید بر اینکه اگر مفاهیم قرآنی به گفتمان تبدیل نشود در جامعه محقق نخواهد شد، گفت: مسیر گفتمان سازی در جامعه با اجرای طرح کلی اندیشه اسلامی مقام معظم رهبری امکان پذیر می‌شود و ما برای این کار به سمت تولید محتواهای قوی و جذاب از جمله محتوای مکتوب، کلیپ، موشن گرافی، پویانمایی و از این دست مباحث رفته‌ایم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی هفتکل با اشاره به ضرورت تبیین مبانی اندیشه اسلامی ابراز کرد: مهمترین دلیلی که برخی از مردم به احکام دین ملتزم نیستند این است که پایه‌های اعتقادی‌شان محکم نیست و اگر پایه‌های اعتقادی مردم مستحکم شود بقیه مسائل حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرح زندگی با آیه‌ها قرار نیست با اتمام ماه رمضان تمام شود، گفت: این طرح در طول ۳ سال با کمک مجموعه‌های تبلیغی و رسانه‌ای به ترویج ۱۵۰ آیه منتخب قرآن می‌پردازد و ما برای افزایش ضریب نفوذ این طرح به سراغ هر ظرفیتی که در کشور می‌شناختیم رفته‌ایم.

وی ادامه داد: بعد از اینکه الفاظ آیات به گوش همه مردم رسید، لایه‌های بعدی این طرح آشنایی با مفاهیم، حفظ و کنشگری بر اساس این آیات در جامعه است.

ارسال نظر