کد خبر: ۱۴۵۲۹
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان:

زندگی با آیه‌ها از ماه مبارک رمضان در کردستان آغاز می‌شود

حجت‌الاسلام والمسلمین برومند رازیانی با بیان اینکه قرآن کریم کتاب آسمانی ما و وجه مشترک همه جامعه اسلامی در جهان است، عنوان کرد: در سطح ملی عزمی شکل گرفته تا همه دستگاه‌های فرهنگی کشور پای کار بیایند و به برکت قرآن همگرایی برای بهتر و بیشتر شنیده شدن آیات قرآن کریم شکل گیرد.
۲۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۹

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین برومند رازیانی در نشست خبری با اصحاب رسانه، با تبریک حلول ماه مبارک رمضان اظهار کرد: قرآن کریم کتاب آسمانی ما و وجه مشترک همه جامعه اسلامی در جهان بوده و از ریسمان‌هایی است که باید حول محور آن وحدت و یگانگی خود را با آن حفظ کنیم.

رازیانی با بیان اینکه تمام آنچه که نیاز بشر است در قرآن کریم ذکر شده است، تصریح کرد: برای جاری شدن و حضور قرآن در زندگی طرح «زندگی با آیه‌ها» را امسال اجرا خواهیم کرد و بر اساس آن تعدادی از آیات تمدن‌ساز و گفتمانی را مدنظر قرار دادیم تا به عنوان رایج‌ترین افکار مشترک گفتمان عمومی بین همه قشر‌های مختلف مردم باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان یادآور شد: طرح سطر سطر زندگی با آیه‌های قرآن کریم با عنوان «مسطورا» یک طرح سه ساله است که از ابتدای ماه مبارک رمضان کلید می‌خورد.

وی یادآور شد: ۳۰ آیه از آیات قران کریم براساس سنت معمول جزء‌خوانی‌های ماه رمضان انتخاب شده است که هر روز یک آیه برای تدبری در آیات و توجه به مضامین ارزشمند قرآن کریم قرائت‌ می‌شود.

رازیانی یادآور شد: به محتوا‌های مناسبی بر اساس این ۳۰ فراز قرآن در ایام رمضان پرداخته شده و نظرات افراد زیادی از اهل تسنن و تشیع برای این ۳۰ فراز قرآنی مدنظر قرار گرفته و در مجالس جزء خوانی از این محتوا استفاده می‌شود تا برای تبیین و تفسیر آیات قدمی برداشته شود.

وی با بیان اینکه در این ۳۰ فراز به محتوای متناسب با همه اقشار از جمله کودکان و نوجوانان و نخبگان نیز توجه شده است، گفت: محتوای متناسب با همه افراد و همچنین فضای مجازی و دانش‌آموزان ابتدایی در شبکه شاد نیز تولید شده است.

وی تصریح کرد: در سطح ملی عزمی شکل گرفته تا همه دستگاه‌های فرهنگی کشور پای کار بیایند و به برکت قرآن همگرایی برای بهتر و بیشتر شنیده شدن آیات قرآن کریم شکل گیرد.

حجت‌الاسلام رازیانی افزود: مسابقاتی از دل طرح مسطورا تدارک دیده شده که به صورت روزانه از شبکه ملی پخش می‌شود و با اهدای جوایز نفیس از جمله حج عمره، لپ تاپ و ... همراه است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان یادآور شد: طرح «مسطورا» کاری تبیینی برمبنای قرآن است و پاسخ به فریضه قطعی واجبی برای تبیین است که با روش و سیره قرآنی انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام رازیانی گفت: هدفگذاری طرح مسطورا این است که در سراسر کشور ۳۰ میلیون نفر درگیر این طرح شوند.

وی افزود: محصولات متفاوتی از مسطورا تولید شده است که علاوه بر محصولات مکتوب، کتابچه مسطورا، کتاب‌های محتوایی برای عموم مردم، نماهنگ، تیزر‌های حفظ موضوعی در سطح ملی، پوستر و کلیپ و ... تولید شده است.

وی اذعان کرد: با نام مسطورا در شبکه‌های پیام‌رسان‌های ایتا،  روبیکا و بله کانال‌هایی برای اطلاع‌رسانی ایجاد شده است و امیدواریم خدمت کوچکی به ترویج و تبلیغ آیات قرآن انجام دهیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اضافه کرد: ۳۰۰۰۱۹۸۸ سامانه پیامکی ویژه شرکت کنندگان در طرح مسطورا است که با ارسال عدد ۵ می‌توانند در طرح شرکت کنند.

حجت‌الاسلام رازیانی با بیان اینکه عمده رویکرد ما در ماه رمضان متمرکز بر زندگی با آیه‌ها است، افزود: اعزام کاروان قرآن کریم با حضور قاریان برجسته کشوری به شهر‌های استان از جمله برنامه‌های ماه رمضان است که از ۲۵ اسفند تا ۲۹ اسفند در استان حضور دارد.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری محافل جزء خوانی قرآن کریم در همه شهرستان‌ها، چاپ قرآن کریم و توزیع بین مؤسسات قرآنی و مساجد، برپایی سفره‌های افطاری وحدت و مقاومت با محوریت الاقصی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و غزه و با همراهی جریان‌های مردمی از دیگر برنامه‌های ایام ماه مبارک رمضان در استان خواهد بود.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار