کد خبر: ۱۴۵۳۰
مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل خبر داد:

«طرح ملی مسطورا» محور برنامه‌های ماه رمضان امسال در استان اردبیل

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل از آمادگی تمام مجموعه‌های فرهنگی و قرآنی برای اجرای برنامه‌های ماه رمضان خبر داد و گفت: طرح ملی مسطورا برنامه شاخص ماه رمضان امسال در استان اردبیل است.
۲۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۱

«طرح ملی مسطورا» محور برنامه های ماه رمضان امسال در استان اردبیلبه گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده در مصاحبه ای، با تبریک فرارسیدن ماه رمضان بر استفاده حداکثری از ظرفیت‌های معنوی این ماه در راستای خودشناسی و خداشناسی تاکید کرد.

وی با تبیین اهمیت فرصت تبلیغی ماه رمضان، روحانیون و علما را بر بهره مندی از این ایام برای تبیین آموزه‌های دینی و رفع شبهات اعتقادی فراخواند و گفت: مبلغین و مبلغات سربازان امام زمان (عج) و افسران جنگ نرم هستند که بایستی  همچون سنوات قبل، با بصیرت و آگاهی در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن بیایستد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل ماه رمضان امسال را متفاوت‌تر و حائز اهمیت نسبت به سال‌های قبل در اجرای برنامه‌های قرآنی از جمله «طرح ملی مسطورا» عنوان کرد و گفت: این طرح با محوریت آموزش مفاهیم قرآنی و «زندگی با آیه‌ها» ویژه اقشار مختلف در تمام مناطق استان اردبیل در ماه رمضان امسال آغاز و به مدت سه سال اجرا می‌شود.

حجت‌الاسلام جعفرزاده تاثیرگذاری تبلیغ را منوط به جریان سازی امور دینی در سبک زندگی مردم دانست و اظهار کرد: در ماه رمضان باید به جریان سازی تعالیم قرآنی در جامعه اهتمام ویژه داشت و با تبیین مفاهیم آیات برگزیده و ارائه پیام‌های اخلاقی به مردم، برنامه‌های پرمحتوا و تاثیرگذار اجرا کرد.

وی به اهمیت اجرای «طرح ملی مسطورا» در بین اقشار مختلف مردم اشاره کرد و افزود: حفظ، مفاهیم و درک معانی آیات منتخب در «طرح ملی مسطورا» با محتوا و منابع واحد که توسط اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی اردبیل طراحی شده، توسط مربیان قرآن آموزش داده می‌شود.

حجت الاسلام جعفرزاده توجه به معانی و تدبر در قرآن را اولویت اصلی برنامه‌های ماه رمضان عنوان کرد و افزود: جلسات جزءخوانی قرآن ویژه ماه رمضان هر روز ساعت ۱۵:۳۰ در مصلی امام (ره) اردبیل همراه با پخش زنده از شبکه استانی سبلان برگزار می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در پایان به عموم هم استانی‌ها توصیه کرد: ماه مبارک رمضان در حقیقت یکی از نعمات بزرگ پروردگار بوده که به منظور شستشوی وجود مان از گناهان به ما اعطاء گردیده است، لذا همه ما خواهر و برادران مسلمان وظیفه داریم تا از این لحظات گرانبها برای جبران اشتباهات، خطا‌ها و گناهان در راستای ساختن جامعه‌ای سالم و آباد استفاده کنیم.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار