کد خبر: ۱۴۵۵۲
معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی مرکزی خبر داد:

هدف طرح «زندگی با آیه‌ها» تبدیل هر فرد به کنشگر فرهنگی است

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی مرکزی گفت: هدف از اجرای طرح «زندگی با آیه‌ها» یا «مسطورا» ارتباط با قرآن، فهم آیات و تبدیل هر یک از افراد به کنشگر فرهنگی است.
۲۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۴

هدف طرح «زندگی با آیه ها» تبدیل هر فرد به کنشگر فرهنگی استبه گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام بهزاد محمدی پیش از ظهر دوشنبه در نشست با اصحاب رسانه اظهار کرد: محدودیتی برای اعزام مبلغ به روستاها وجود ندارد و این مهم در اولویت اقدامات قرار دارد.

وی افزود: در روستاهایی که ۴۰۰ نفر ساکن باشد روحانی مستقر و در روستاهایی که کمتر از این میزان جمعیت داشته باشد حضور روحانیون به صورت گردشی است.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تاکید کرد: پویش بیت نورانی از برنامه‌های مدنظر در ماه مبارک رمضان است که در قالب ۳۰ فراز برگزار می‌شود.

حجت الاسلام محمدی گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان، محافل قرآنی با حضور قاریان در نقاط مختلف این استان نیز برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: غبارروبی ۲۴۰۰ مسجد این استان با پویش مردمی برگزار شده که نقش زنان در این راستا بسیار تأثیرگذار بوده است.

حجت الاسلام محمدی عنوان کرد: جشن فرشته‌ها ویژه دختران و روزه اولی‌های دختر و پسر در ۱۲ شهرستان استان مرکزی نیز پیش بینی شده است.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود: طرح مسطورا یا زندگی با آیه‌ها امسال به صورت ملی اجرا می‌شود که در این طرح آیه‌های کاربردی در زمینه توحید، نبوت، معاد، امامت و ایمان به صورت ویژه کار می‌شود، در این طرح باید ۱‌۵۰ فراز از آیات قرآن در طی سه سال آموزش داده شود.

محمدی ادامه داد: در این پویش نورانی ۳۰ فراز در همه محفل‌ها تلاوت می‌شود و سپس حفظ آیات و گفتمان سازی آیات انجام می‌شود.

وی گفت: طرح مسطورا در لایه استانی، شهرستانی و ملی برگزار می‌شود و هدف از اجرای این طرح ارتباط با قرآن، فهم آیات و تبدیل هر یک از افراد به کنشگر فرهنگی است.

حجت الاسلام محمدی افزود: برای شرکت در این طرح ۵ را به سامانه ۳۰۰۰۱۹۲۴ ارسال کنند و تمام ظرفیت‌ها در این زمینه نقش آفرینی خواهند کرد.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار