کد خبر: ۱۴۵۹۵
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:

انس با قرآن و محبت و عمل به آن از آرمان‌های انقلاب و مطالبه خون شهداء است

حجت الاسلام سالاری مکی در گردهمایی فعالان قرآنی که به مناسبت ماه مبارک رمضان در محل حسینیه حاج علی‌اشرف برگزار شد گفت: انس با قرآن و محبت و عمل به آن از آرمان‌های انقلاب و مطالبه خون مبارک شهدا است.
۲۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۰

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام حجت سالاری مکی، مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در گردهمایی فعلان قرآنی که به مناسبت ماه مبارک رمضان در محل حسینیه حاج علی اشرف برگزار شد گفت:انس با قرآن و محبت و عمل به آن یکی از ارمان‌های انقلاب و خواسته خون شهدا است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: در این شرایط آخر الزمانی  که روز به روز شدت کیدطاغوت و مکر دشمن زیاد شده است باید به سراغ الگوی موفق که سیره انبیا هست برویم چه اینکه که وقتی که اوج بحران برعلیه پیغمبر است آیه نازل می‌شود که ولا تطع الکافرین وَ جاهِدهُم بِه جِهادًا کَبیرًا و این قرآن هست که دست برتر ما در جنگ شناختی است.

وی با بیان اینکه در خصوص برتری قرآن باید دقت کنیم، بیان کرد: رجز خوانی خدا را نسبت به قرآن شریف که تحدی می‌کند به اینکه مشابه قرآن بیاورند و اگر یهود می‌توانست یک سوره بیاورد ودر برابر عظمت قرآن می‌توانستند کاری انجام دهد تا حالا این کار را کرده بود و این از استیصال دشمن ما است که نمی‌تواند یک سوره که کوچکترین آن سوره کوثر است بیاورند  یا مشابه آن را بیاورد.

حجت الاسلام سالاری مکی افزود: با نگاهی به مجاهدت رزمندگان هم می‌بینم انس با قرآن جزء سیره معرفتی شهداست و یکی از نکاتی که امروز جزء آرمان‌های اصلی انقلاب است و خواسته‌های خون مبارک شهدا است و امروز هم خون شهداء هم چنین چیزی را می‌خواهد انس، محبت و عمل به قران است.

وی با اشاره به بحبوحه‌های جنگ‌های اخر الزمانی افزود: پیشرفته‌ترین سلاح‌ها در بین مردم دنیا و دول عالم رد و بدل می‌شود و الحمد لله به برکت همین آیات کریمه قران، جوان‌های این مملکت آمده اند بهترین‌ها را از آن خودشان کرده اند و  در هشت سال دفاع مقدس هم که امام می‌فرمایند: فتح الفتوح انقلاب اسلامی تربیت این جوان‌هایی است  که در این مکتب آمده اند و اینگونه با اندیشه اسلامی رشد کرده اند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی با اشاره به منفوریت اسرائیل در دنیا و محبوبیت قرآن در جهان گفت: مادر غزه‌ای را شاهد هستیم با اینکه فرزندش ترکش خورده و زخمی است و خانه اش آوار شده است و خانواده اش به شهادت رسیده است چه اتفاقی می‌افتد از جایی که خانه اش آوار شده تا خط امنی که رزمندگان قسام هستند نه گریه و نه استیصالی دارد و مدام آیات جهاد را می‌خواند و به سربازان قسام روحیه می‌دهد

وی افزود: مقام معظم رهبری کسی که تمام عالم مبهوت ایشان شده اند در این عالمی که همه بر علیه این نظام و انقلاب جنگ افروزی می‌کنند ایشان بر مبنای طرح کل اندشه اسلامی که تفکر قرآنی دارد این کشور را به احسن وجه، مقتدر و قابل الگو گیری برای بقه مردم دنیا سکان داری می‌نمایند.

وی با اشاره به آتش زدن قرآن توسط برخی ا معاند با این کتاب الهی گفت: اگر این‌ها از قرآن ضربه نمی‌خورند آن را آتش نمی‌زدند و شاهد آن هستیم که با این کار ان‌ها ده‌ها برابر به طرفداران قرآن اضافه می‌شود، چون باز برای مردم عالم این سوال پیش می‌اید که مگر این کتاب چه دارد که اینقدر با آن دشمنی دارند و ان را اتش می‌زنند. وی در پایان با اشاره به این بیان حضرت امیرالمومنین حضرت علی «ع» که فرمودند: اِذَ ا الْتَبَسَتْ عَلَیْکُمُ الفِتَنُ کَقِطَعِ اللَّیْلِ الْمُظْلِمِ فَعَلَیْکُمْ بِالْقُرآنِ گفت: امروز هر کس با قران و با ولایت  مانوس باشد در صراط مستقیم است.

ارسال نظر