کد خبر: ۱۴۶۰۷
نماینده ولی فقیه در استان خوزستان:

لازمه راهیابی به عمق قرآن کریم، طهارت باطنی است

جمعی از جامعه قرآنی استان خوزستان همزمان با ایام ماه مبارک رمضان ماه بهار قرآن کریم، با حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان دیدار کردند.
۲۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۶

لازمه راهیابی به عمق قرآن کریم، طهارت باطنی استبه گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام سعید حردایان، رئیس دارالقرآن تبلیغات اسلامی خوزستان به بیان توضیحاتی درخصوص فعالیت‌ها و تبیین پویش ملی زندگی با آیه‌ها پرداخت. در ادامه مراسم از حافظانی که در آزمون تخصصی حفظ قرآن کریم موفق به دریافت مدرک قبولی شده اند، تجلیل شد.

پایان بخش نشست فعالان قرآنی استان خوزستان، سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد نماینده، ولی فقیه در خوزستان و اقامه نماز مغرب و عشاء به امامت امام جمعه اهواز بود.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد، نماینده، ولی فقیه در خوزستان با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و با اشاره به آیه قرآنی «وَلَمَّا بَلَغَ أَشُدَّهُ وَاسْتَوَى آتَیْنَاهُ حُکْمًا وَعِلْمًا»، اظهار کرد: وقتی به توانایی جسمی و عقلی راه پیدا کردند، به انسان حکمت و علم اعطا می‌شود.

وی افزود: خداوند متعال به موسی کلیم (ع) و حضرت یوسف (ع) بعداز رسیدن به بلوغ حکمت و علم دادند. خیلی‌ها علوم ظاهری را فرا می‌گیرند، اما مقصود از علوم در آیات و روایات، علوم ظاهری نیست.

امام جمعه اهواز به آیه قرآنی «لَا یَمَسُّهُ إِلَّا الْمُطَهَّرُونَ» اشاره و ادامه داد: لازمه راهیابی به عمق قرآن کریم، طهارت باطنی است. هم معنای ظاهری و هم معنای باطنی طهارت مراد است. «یَأَیُّهَا ٱلَّذِینَ ءَامَنُواْ کُتِبَ عَلَیکُمُ ٱلصِّیَامُ کَمَا کُتِبَ عَلَى ٱلَّذِینَ مِن قَبلِکُم لَعَلَّکُم تَتَّقُونَ»؛ انسان در ماه مبارک رمضان از باطن پاک که ثمره یک ماه عبادت است بهره‌مند شود و ثمره این ماه استفاده از عبادت و بندگی است.

نماینده، ولی فقیه در خوزستان عنوان کرد: ظاهر قرآن را خیلی‌ها حتی غیر مسلمان می‌فهمند. می‌فرمایند اگر می‌خواهید عبد و مطیع شوید، فرمان بردار خداوند متعال شوید. اینکه برخی‌ها در زمان آخر الزمان (عج) به درجه پایانی ایمان راه پیدا می‌کنند و خاص به پیامبراکرم (ص) و اهل بیت (ع) نیست به واسطه عمل به دستورات خداوند متعال امکان پذیر است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد ادامه داد: ویژگی اول چنین افرادی این است که در سحر کمتر می‌خوابند و بیشتر استفاده می‌کنند. ویژگی دوم نیز استغفار است که ۵ اثر دارد.

ارسال نظر