کد خبر: ۱۴۶۳۰
رئیس اداره تبلیغات شهرستان کبودراهنگ مطرح کرد:

ترویج گفتمان زندگی با آیه‌ها در راستای اقامه جهاد تبیین قرآنی

حجت الاسلام رستمی در جلسه شورای آموزش و پرورش گفت: قرآن ابزار هدایت نیست بلکه خود نور و هدایت است و اگر انس و قرابت با آن برقرار شود، می‌توان تحول‌آفرینی کتاب خدا را در تار و پود زندگی مشاهده کرد.
۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۱

ترویج گفتمان زندگی با آیه‌ها در راستای اقامه جهاد تبیین قرآنیبه گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام رستمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کبودراهنگ در این نشست  شورای آموزش و پرورش پیرامون اجرای طرح ملی مسطورا گفت:  ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان اجرای این طرح مورد تاکید وزیر آموزش و پرورش است که با هم افزایی دستگاه های مختلف در سطح شهرستان کبودراهنگ  برگزار و اجرا می‌شود.

وی افزود: مسطورا سطر به سطر و زندگی با آیات قرآن است؛ طرح مسطورا یک طرح ادامه‌دار برای آشنایی با مفاهیم و معانی قرآن است. در گام اول ۳۰ آیه از قرآن انتخاب شده است که در دو بخش فرهنگیان و دانش‌آموزان اجرا می‌شود.

حجت الاسلام رستمی:در ادامه با بیان اینکه گفتمان‌سازی جهاد تبیین و آشتی با قرآن، حفظ الفاظ قرآن همچنین کاربردی کردن قرآن در زندگی دانش‌آموزان و فرهنگیان از جمله اهداف اجرای این طرح است، عنوان کرد: در پایان این طرح از مدارس منتخب و برتر در اجرای این طرح ملی، تقدیر خواهد شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کبودراهنگ خاطر نشان کرد :  نخستین مرحله این طرح که برگرفته از کتاب " طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن" مقام معظم رهبری است، با عنوان «مسطورا» در ایام ماه مبارک رمضان امسال اجرا میشودو

 مسئله‌ کانونی در اهتمام دسته جمعی و اجرای طرح‌هایی مانند «مسطورا» (سطر سطر زندگی با آیه‌ها) را توجه به مضامین و مفاهیم پایه‌ زندگی‌ساز قرآن در متن فعالیت و زندگی همه‌ علاقه‌مندان به کتاب آسمانی به خصوص دانش‌آموزان دانست و  اجرای این طرح به ایامی همچون ماه رمضان ختم نخواهد شد و در طول سال ادامه می یابد.

وی افزود: در این طرح تلاش بر آن است که از مفاهیم و نور قرآن بهره مند شده و برای انس با قرآن بکوشیم و خود را مخاطب قرآن ببینیم و با توجه به محوریت نوجوانان و جوانان در اجرای این طرح به گونه ای برنامه ریزی شده است تا دانش‌آموزان بتوانند آیات قرآن را به مرور فرا بگیرند و با مفاهیم آن آشنا شوند 

حجت  الاسلام رستمی : قرآن ابزار هدایت نیست بلکه خود نور و هدایت است و اگر انس و قرابت با آن برقرار شود، می‌توان تحول‌آفرینی کتاب خدا را در تار و پود زندگی مشاهده کرد، گفت: بر همین اساس شاخص‌ترین محصولی که برای اجرای طرح مسطورا با چنین هدف گذاری ایجاد ‌شده است، وبگاه "زندگی با آیه‌ها" است که بستر بارگذاری تمامی تولیدات تبیینی پیرامون این فرازها خواهد بود.

 رئیس اداره تبلیغات شهرستان کبودراهنگ  خاطر نشان کرد: طرح ملی «مسطورا» با هدف ترویج گفتمان زندگی با آیه‌ها و در راستای اقامه جهاد تبیین قرآنی، گفتمان‌سازی، تبدیل مفاهیم منتخب قرآنی به مسلمات فکری و رایج‌ترین افکار مشترک بین همه‌ قشرهای مردم و حفظ آیات کلیدی کتاب خدا به صورت حرکتی فراگیر با بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌ها اجرا می شود.

وی افزود: این طرح با استفاده از بسترهای رسانه ای چون برنامه‌های پرمخاطب تلویزیونی در اوقات افطار و سحر و متناسب با اقتضائات ماه مبارک رمضان که مقارن با تعطیلات نوروزی است و همچنین برگزاری پویش بزرگ ملی با جوایز ویژه به دنبال ایجاد حرکتی ملی با هم‌افزایی تمام ظرفیت‌های مردمی و رسمی است.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار