کد خبر: ۱۴۶۶۱
رییس اداره تبلیغات اسلامی بستک:

جامعه امروز نیازمند برنامه‌های معنوی است

رییس اداره تبلیغات اسلامی بستک با بیان اینکه جامعه نیازمند برنامه‌های معنوی است، گفت: ماه رمضان ماه همدردی با فقرا و مستضعفان است، باید درک ما نسبت به آنها بالا برود.
۰۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۴

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین محمد علی دمی زاده رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بستک در گفتگویی اظهار داشت: ماه رمضان شروع سال تربیتی است که در روایات با تعبیر «اول سنه» یاد شده است. هرچند سال شمسی با بهار و طبیعت آغاز می‌شود و شروع سال قمری با ماه محرم است، اما اینکه اشاره شده ماه رمضان آغاز و شروع سال است منظور به شروع سال تربیتی و اخلاقی است.

وی افزود: در ماه مبارک رمضان سفره رحمت و مغفرت پروردگار پهن است، سفره‌ای که طبق فرمایش پیامبر اکرم (ص) «لا عین رات» تا حالا چشمی ندیده و «لا اذن سمعت» هیچ گوشی نشنیده و «لا خطر قلب بشر» به هیچ ذهنی خطور نکرده است که این سفره رمضان چه نعمات و برکاتی دارد و از این سفره فقط روزه دار‌ها مجازند که استفاده کنند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بستک خاطرنشان کرد: یک وقتی غذا و خوردنی‌ها در سفره زیاد است، اما زمان نیست و تا وقتی که شما می‌رسید سفره را جمع می‌کنند و از خوردن غذا محروم می‌شوید. رمضان هم دقیقا همینطور است. باید بسیار دقت کنیم تا عقب نمانیم. انسان باید نهایت استفاده را از این ماه مبارک ببرد. ماهی که حتی خوابیدن انسان روزه دار نیز عبادت است.

وی با اشاره به فرموده نبی مکرم اسلام گفت: رمضان ماهی است که ابتدایش رحمت، میانه اش مغفرت و انتهایش رهایی از آتش جهنم است. قطعا در این شلوغی و مشغله‌های دنیوی، چنین موقعیتی را باید غنیمت شمرد. وقتی به زندگی بزرگان نگاه می‌کنیم می‌بینیم که مثلا حضرت امام (ره) در ایام ماه مبارک رمضان ملاقات‌ها و کار‌های روزمره را کم می‌کردند و مشغول عبادت و تلاوت قرآن می‌شدند. امروز جامعه ما محتاج اینگونه برنامه‌های معنوی است. از طرفی دشمن با تمام برنامه‌های مخرب خود، ایمان و اعتقاد خانواده‌ها را ضعیف کرده و از طرف دیگر شیاطین برای گمراه کردن و وسوسه کردن انسان‌ها خستگی ناپذیر در حال تلاشند و لذا یکی از خصوصیت‌های ماه مبارک رمضان نسبت به ماه‌های دیگر این است که شیاطین در غل و زنجیر هستند و قدرت آن‌ها در این ماه مبارک کم می‌شود. خداوند متعال می‌خواهد توبه بنده اش را بپذیرد تا بنده از معصیت فاصله گرفته و ارتباطش را با خدای متعال قوی کند. متاسفانه بعضی‌ها با صفت رحمت پروردگار آشنا نیستند و فکر می‌کنند خداوند فقط بنده‌ها را عذاب می‌دهد.

حجت الاسلام والمسلمین دمی زاده ادامه داد: ماه رمضان ماه همدردی با فقرا و مستضعفان است، باید درک ما نسبت به آن‌ها بالا برود، از زندگی پر زرق و برق فاصله بگیریم و اینطور نباشد که نه تنها درکی نسبت به فقرا نداشته باشیم بلکه ریخت و پاش‌های ما هم بیشتر شود.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بستک در بخش پایانی گفتگو اظهار داشت: مناطق ما در شهرستان بستک مناطق خیر خیزی است و خیرات زیادی در ماه رمضان انجام می‌شود که باید مواظب باشیم به دست اهلش برسد. خدا را در نظر بگیریم و اگر به ما اعتماد شد و خیری به دست ما رسید حتما به دست مستحق برسانیم که خداوند در این کار برکات زیادی را خواهد گذاشت.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار