کد خبر: ۱۴۶۷۲
مرکز هنری و رسانه‌ای نهضت | رضوان درویش، داور بين‌المللی قرآن

علاقه‌مندان بسیاری از طریق «محفل» به سمت یادگیری كلام الهی رفته‌اند

قاری و مبتهل اهل سوریه گفت: بسیاری از مردم حتی غیرقرآنی‌ها قسمت‌های مختلف برنامه «محفل» را در یوتیوب به اشتراک گذاشته و به آن توجه داشته‌اند. افرادی هم از طریق تماشای این برنامه به سمت یادگیری قرآن کریم رفته‌اند.
۱۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۳

به گزارش روابط‌ عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، توفیق چشمگیر فصل اول برنامه محفل که رمضان گذشته پخش شد، «محفل» را تبدیل به یک برنامه استاندارد در حوزه برنامه‌سازی مناسبتی با محوریت قرآن و پرداختن به مباحث معرفتی و دینی کرده است؛ این برنامه با وجود قالب و فرمی تا حدودی مشابه با نمونه‌های خارجی، از محتوایی ملموس برای خانواده ایرانی برخوردار است و فضایی متأثر از مناسبات هم‌میهنان روزه‌دار دارد؛ مؤلفه‌ای که بسیار نزدیک به حال و هوا و سبک زندگی ایرانی و اسلامی است.

یکی از عوامل مؤثر در جذابیت این برنامه، حضور کارشناسان قرآنی به‌ویژه کارشناسان خارجی و مشخصاً دو تن از آنان، یکی از عراق با نام «حَسنین الحِلو» و دیگری از سوریه به نام «رضوان درویش» است.

رضوان درویش، داور بین‌المللی، قاری ممتاز و ابتهال‌خوان برجسته اهل سوریه در گفتگو با ایکنا در حاشیه ضبط سری دوم از برنامه محفل گفت: حضور من در سری دوم از برنامه محفل حاکی از محبت مخاطبان و طرفداران این برنامه نسبت به من است و نشان می‌دهد که فصل اول محفل در سال گذشته موفقیت چشمگیری داشته که امسال نیز بار دیگر تکرار شده است.

مشروح گفت‌وگوی مختصر این فعال قرآنی سوری و میزبان سری دوم محفل در ادامه از نظر می‌گذرد:

آیا شرکت‌کنندگان در برنامه محفل همانند نخستین دوره، دارای ویژگی‌ها و توانایی‌های چشمگیری هستند؟

بله شرکت‌کنندگان در این دوره نیز از همان سطح و توانمندی‌های شرکت‌کنندگان دوره اول برخوردار هستند و الحمدالله تجربه خوبی دارند.

واکنش مردم در سوریه و دیگر کشور‌ها نسبت به این برنامه چگونه بوده است؟

بسیاری از مردم قسمت‌های مختلف برنامه محفل را در یوتیوب به اشتراک گذاشته‌اند و حتی افراد غیر قرآنی نیز چنین کرده‌اند و به این برنامه توجه داشته‌اند. افرادی هم بوده‌اند که از طریق دیدن این برنامه به سمت یادگیری قرآن کریم رفته‌اند.

آیا در دیگر کشور‌ها نیز برنامه‌هایی مانند برنامه «محفل» وجود دارد و اگر آری، شما این برنامه‌ها را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

این برنامه منحصربه‌فرد است و من در دیگر کشور‌ها برنامه‌هایی مانند آن ندیده‌ام. شاید مسابقات عمومی مانند مسابقات قرآن و موارد مشابه وجود داشته باشد، ولی مانند این برنامه ندیده‌ام.

به نظر شما به عنوان یک کارشناس آیا برنامه «محفل» باید در دوره‌های بعد نیز به همان شیوه‌ای ادامه یابد که آغاز شده است؟

بله تأکید می‌کنم، ادامه این برنامه در واقع حق مردم است و اگر این برنامه تداوم نیابد، مردم و مخاطبان افسوس خواهند خورد. باید در آینده نیز این برنامه تداوم بیابد، نه به این دلیل که ما آن را دوست داریم، بلکه به این دلیل که مردم خواهان استمرار آن هستند.

آیا برنامه از نظر شما نیاز به تغییری دارد؟

طبیعتاً انسان دائم می‌خواهد که پیشرفت کرده و بهتر شود، پیشرفت خوب است و این برنامه نیز باید رو به پیشرفت و بهبود باشد. از خلال برنامه من در مسابقات مختلف در ایران با این برنامه آشنا شدم و مسئولان مرا برای حضور در این برنامه برگزیدند با کمال تواضع باید بگویم که بهترین نقش‌آفرینی را برای حضور در این دوره محفل خواهم داشت. به نظر من این برنامه موفقیت خوبی داشته است و ازاین‌رو فصل دوم از آن نیز برگزار شده است.

منبع: ایکنا

ارسال نظر