کد خبر: ۱۴۶۹۸
امام جمعه سلطانیه:

«زندگی با آیه‌ها» موثرترین طرح در ترویج گفتمان قرآنی است

امام جمعه سلطانیه از طرح «زندگی با آیه ها» با نام «مسطورا» به عنوان موثرترین طرح در ترویج گفتمان قرآنی یاد کرد.
۰۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۸

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام سید عمران حسینی‌نسبت  با بیان اینکه ماه رمضان، ماه نزول قرآن است و همه ما باید تلاش کنیم در این ماه هر روز یک جز قرآن تلاوت کنیم، گفت: لذا در کنار تلاوت، تدبر در قرآن و آوردن قرآن به متن زندگی نیز ضروری است.

وی با یادآوری اینکه در طرح مسطورا ۳۰ آیه از ۳۰ جز قرآن بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب در کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی بر اساس قرآن در حوزه‌های توحید، نبوت و ایمان کار شده است، افزود: در این طرح تلاش شده است تا علاوه بر تلاوت، حداقل ۳۰ آیه قرآن نیز حفظ و بر اساس آن ۳۰ آیه معارف قرآن تبیین و تدریس شود.

این کارشناس دینی، دوری از قرآن را یکی از مشکلات زندگی امروزی عنوان کرد و ادامه داد: متأسفانه از قرآن فقط برای بدرقه مسافر و خرید به عنوان جهیزیه و یا قرائت در مجالس ختم استفاده می‌شود، در حالی که قرآن کتاب هدایت و زندگی است و قطعاً طرح مسطورا می‌تواند تا حدودی قرآن را از مهجوریت خارج کند.

وی با تاکید بر اینکه همه نهاد‌ها خصوصاً نهاد‌هایی که با خانه و خانواده، جوان و نوجوان سر و کار داشته و یا نسبت به آنان وظیفه دارند مثل دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش، حوزه‌های علمیه، ادارات ورزش و جوانان، پایگاه‌های مقاومت بسیج باید خود را در معرض نسیم قرآنی مسطورا قرار دهند، خاطرنشان کرد: باید برای نهادینه شدن آن، طرح مذکور به صورت مستمر بوده و محدود به ماه مبارک رمضان نباشد.

حسینی‌نسب، طرح مسطورا یا زندگی با آیه‌ها را موجب رشد معنویت و ارتقای معرفتی دانست و عنوان کرد: این طرح در نهادینه شدن زندگی در پرتو قرآن و نیز ترویج گفتمان قرآنی مؤثر بوده و مهم‌ترین هدف آن وارد کردن قرآن در متن زندگی قشر‌های مختلف است.

امام جمعه سلطانیه، یادآور شد: طرح مسطورا می‌تواند در جهاد تبیین و تقویت ایمان و امید نیز مؤثر باشد؛ چرا که ۳۰ آیه انتخاب شده مربوط به آیات توحید، نبوت و ایمان است. ماه رمضان بهترین فرصت برای آغاز طرح بوده، اما نباید پایان طرح باشد و بهترین محل برای تبیین و اجرای طرح مسطورا، جلسات جزءخوانی قرآن است که به برکت ماه رمضان در مساجد برگزار می‌شود.

این کارشناس دینی با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی، مهم‌ترین مشکلات امروز جوانان بوده و دلیل این آسیب‌های اجتماعی نیز ضعف تقوا و ایمان است، تصریح کرد: امیدواریم جوانان با پناه بردن به مساجد و قرآن و نیز قرار گرفتن در معرض نسیم قرآن، از آسیب‌های اجتماعی در امان بمانند.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار