کد خبر: ۱۴۶۹۹
رئیس اداره تبلیغات اسلامی ابهر:

تاکید طرح «زندگی با آیه‎‌ها» تامل در مفاهیم قرآن است

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ابهر گفت: یکی از تاکیدات طرح «زندگی با آیه‎‌ها» یا «مسطورا»، تامل جامعه اسلامی در مفاهیم قرآن است.
۰۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۱

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام داوود شجاعی با بیان اینکه رشدیافتگی تک‌بعدی همیشه جوامع و ملل را دچار انحرافات بسیاری کرده است، افزود: بی‌تردید جامعه‌ای رشد خواهد کرد که در بُعد مادی و معنوی به مراحل و درجات عالی برسد، اما در بُعد مادی هیچ منبعی به اندازه کلام خالق متعال، انسان را هدایت نمی‌کند، چون شناخت کامل ایجاد شده جز در نزد به وجود آورنده نیست.

وی با اشاره به اینکه توجه، فهم و تدبر در کلام الهی یعنی قرآن کریم باید اولین اولویت جامعه مسلمین باشد، اظهار کرد: در این راستا طرح ملی قرآنی با عنوان مسطورا با هدف سبک حیات قرآنی به صورت همزمان در سراسر کشور در ماه مبارک رمضان آغاز شده است.

این مسؤول با تاکید بر اینکه این حرکت عظیم قرآنی با محوریت کتاب شریف طرح کلی اندیشه اسلامی امام خامنه‌ای طرح‌بندی شده است، خاطرنشان کرد: طرح مذکور با محوریت اصول دین و اولاً با توجه به اصلی‌ترین بخش اعتقادی انسان یعنی ایمان شروع می‌شود.

شجاعی با یادآوری اینکه در این طرح چهار مرحله پیش‌بینی شده است، ادامه داد: در اولین مرحله، ایجاد یک حرکت کاملاً عمومی وبا رویکرد این مساله که قرآن کریم زنده بوده و زندگی‌بخش در همه مراحل زندگی برای همه سلیقه‌ها است و در مرحله دوم طرح مسطورا در نظر دارد جامعه اسلامی نسبت به مفاهیم قرآنی، خاصه فراز‌های منتخب دقت و تأمل داشته باشد و با محوریت فهم این آیات پیش می‌رود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ابهر با بیان اینکه در مرحله سوم در نظر است تا مخاطبان با الفاظ آیات و فراز‌های منتخب آشنا شده و رو به سوی حفظ فراز‌ها حرکت شود، تصریح کرد: در مرحله چهارم نیز رویکرد تربیت مربی در راستای فهم و تدبر در آیات الهی است.

وی با یادآوری اینکه این طرح مبارک که با شعار آیه‌های زندگی آغاز شده، برای همه رده‌های سنی و مخاطبان مختلف دارای برنامه است، افزود: بی‌تردید توجه به محتوای غنی که تهیه شده است، در صورت انجام صحیح در کف میدان دارای اثرات مبارک بسیاری خواهد بود.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار