کد خبر: ۱۴۷۰۷
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی مطرح کرد؛

شیعه و سنی پای کار طرح «زندگی با آیه‌ها» در خراسان جنوبی

حجت‌الاسلام حجت سالاری مکی گفت:در زیرکوه و نهبندان، بیرجند و درمیان ۸۵ نفر از روحانیون اهل سنت در کارگاه دو روزه ویژه تبیین طرح «زندگی با آیه‌ها» شرکت کردند.
۰۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۵

حجت‌الاسلام حجت سالاری مکی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در گفتگو با روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اظهار کرد: همانطور که در روز‌های اخیر مطرح کردیم طرح زندگی با آیه‌ها یا همان «مسطورا» در راستای گفتمان سازی فراز‌هایی از قرآن اجرا می‌شود تا مانند یک ضرب المثل در محاوره‌ها و. زندگی مردم جاری شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه طرح زندگی با آیه‌ها در طول سه سال اجرا می‌شود و بر روی ۱۵۰ فراز قرآنی تمرکز می‌شود، گفت: در این جهت همه ظرفیت‌های دستگاه‌های فرهنگی دولتی و مردمی پای کار آمده‌اند تا بتوانیم گام مؤثری در حوزه قرآنی برداریم.

آمار شرکت در طرح تا پایان چهارمین روز از رمضان

حجت‌الاسلام سالاری مکی اظهار کرد: در خراسان جنوبی علاقمندان به شرکت در این طرح می‌توانند عدد ۵ را به سر شماره ۳۰۰۰۱۹۳۸ ارسال کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: پیش بینی ما بر این است که تا روز آخر ماه مبارک رمضان در استان بین ۴۰ تا ۵۰ هزار نفر در این طرح شرکت کنند و تا جمعه شب ۲۵ اسفند ماه نیز پنج هزار و ۴۱۹ نفر از خراسان جنوبی در پویش زندگی با آیه‌ها شرکت کرده‌اند

وی با اشاره به اینکه هم استانی‌های اهل سنت نیز از این طرح استقبال کردند، بیان کرد: در زیر کوه و نهبندان، بیرجند و درمیان ۸۵ نفر از روحانیون اهل سنت در کارگاه دو روزه ویژه تبیین طرح «زندگی با آیه ها» که در مجتمع فرهنگی روستای نوغاب هندوالان برگزار شد شرکت کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: البته باید این نکته را مدنظر داشته باشیم که وقتی کسی برای شرکت در طرح زندگی با آیه‌ها یا همان «مسطورا» عدد ۵ را به سر شماره ۳۰۰۰۱۹۳۸ ارسال می‌کند مشخص نمی‌شود وی نوجوان، جوان و یا میانسال، شیعه یا سنی است بلکه مهم جمع شدن دور هم در یک مسیر قرآنی است.

حجت‌الاسلام سالاری مکی گفت: در دو سه روز آینده فضای شهر‌های خراسان جنوبی با بنر‌های طرح زندگی با آیه‌ها زینت پیدا می‌کند و در یک برنامه ریزی دقیق کارشناسان سحر و افطار صدا و سیمای خراسان جنوبی از محتوای این طرح در سخنان خود استفاده خواهند کرد.

اشاره به برخی اقدامات انجام شده در طرح زندگی با آیه‌ها

وی اظهار کرد: در راستای تبیین این طرح یک نشست وبیناری با ائمه جمعه خراسان جنوبی داشتیم و همچنین در شورای هیئت‌های مذهبی نیز این طرح تبیین شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به استفاده از ظرفیت روحانیون مدارس برای طرح زندگی با آیه‌ها، بیان کرد: می‌خواهیم از ظرفیت هیأت‌های مذهبی، جلسات قرآن خانگی، برای طرح زندگی با آیه‌ها استفاده کنیم.

حجت‌الاسلام سالاری افزود: در اولین جمعه ماه مبارک نیز ائمه جمعه خراسان جنوبی خطبه اول نماز جمعه را به طرح زندگی با آیه‌ها و محتوای مربوط به آن اختصاص دادند.

در پایان با بیان اینکه طرح مسطورا به ما می‌آموزد که چگونه با آیات زندگی و برای تحقق تمدن نوین اسلامی مؤثر واقع شویم، خاطرنشان کرد: چهار گام برای اجرای عملیات زندگی با آیه‌ها طراحی شده که گام اول رساندن این فراز‌ها به سمع و نظر حداقل یک سوم مردم جامعه، گام دوم ایجاد انس با مفاهیم آیات، گام سوم حفظ کردن و گام چهارم ایجاد فرهنگ کنشگری بر مبنای عمل کردن و تعلیم این مفاهیم نورانی در متن لایه‌های اجتماعی جامعه است.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار