کد خبر: ۱۴۷۵۶
مدیر مرکز رسانه تبلیغات اسلامی خوزستان؛

«محفل امام حسنی ها»؛ الگوی جشن باشکوه اسلامی

مراسم باشکوه جشن ولادت امام حسن (ع) در ورزشگاه آزادی الگوی صحیحی را برای برگزاری چنین آیین‌هایی ایجاد کرد.
۱۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۱

«محفل امام حسنی ها»؛ الگوی جشن باشکوه اسلامیبه گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام امینی موحد در نشستی رسانه‌ای گفت:دین اسلام دین کاملی برای انسان است و از این رو برای همه عرصه‌های زندگی بشر برنامه کاملی ارائه داده است. این برنامه‌ریزی همان طور که در ایام حزن مسلمانان وضع شده است در خصوص ایام شادی نیز برنامه کاملی وجود دارد.

مدیر مرکز رسانه تبلیغات اسلامی خوزستان افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این برنامه‌ریزی‌ها ظهور یافت و شاهد تنیده شدن مناسبت‌های مذهبی با آئین‌های ملی بودیم. این فرصت شرایطی را فراهم کرد تا الگوی صحیحی از جشن‌های مذهبی در ولادت اهل بیت (علیهم السلام) ترسیم شود. هر چند مراسم حزن با شکوه و بی‌نظیر برگزار می‌شد، اما هنوز به الگوی صحیحی برای برگزاری مراسم شادی نرسیده بودیم.

مراسم باشکوه جشن ولادت امام حسن (ع) در ورزشگاه آزادی الگوی صحیحی را برای برگزاری چنین آیین‌هایی ایجاد کرد. مراسمی که شادی بدون گناه را رواج می‌دهد و فرصتی را برای شاد بودن خانواده‌ها در کنار یکدیگر فراهم می‌آورد.

وی در پایان تاکید کرد:برگزاری چنین جشن‌هایی نشان می‌دهد نه تنها ایمان مانعی بر شادی نیست بلکه ایمان مهم‌ترین عامل شادی است. نداشتن نگرانی، اضطراب و افسردگی و رسیدن به اطمینان قلبی، اساس هر نوع شادی است و این فراهم نمی‌شود مگر با ایمان به قدرت خداوندی که سرچشمه همه نیکی‌هاست؛ به طوری که خداوند در آیه ۲۷ و ۲۸ سوره رعد می‌فرماید: «الذین آمنوا و تطمئن قلوبهم بذکر الله الا بذکر الله تطمئن القلوب: آنان که ایمان آورده و دل‌های خویش را به یاد خدا آرامش بخشیده‌اند، آگاه باشند که دل‌ها با یاد خدا آرام می‌گیرد.»

ارسال نظر