کد خبر: ۱۴۸۵۶
حوزه هنری | اهالی هنر‌های تجسمی پای کار «طوفان‌الاقصی» آمدند

قیام هنرمندان برای فلسطین، از سوریه تا کوبا

در آستانه روز جهانی قدس فعالیت هنرمندان حامی مردم فلسطین در سراسر جهان برای مخابره پیام مظلومیت اهالی غزه رنگ و بوی متفاوتی پیدا کرده است. در این میان دو اتفاق مهم هنر‌های تجسمی در سوریه و کوبا نیز برای حمایت از مقاومت فلسطین با محوریت حوزه هنری انقلاب اسلامی برپا شده است.
۱۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۴

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، این روزها بسیاری از هنرمندان در سراسر جهان در حال خلق آثار هنری با رنگ و بوی حمایت از مقاومت مردم مظلوم غزه هستند. در این میان، حوزه هنری انقلاب اسلامی با دو اقدام هنری در دو کشور کوبا و سوریه، همراه این هنرمندان آزاده شده است.

خلق دیوارنگاره‌ای با موضوع همبستگی با مردم فلسطین در کشور کوبا یکی از این اقدامات بود که تحت اشراف مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری انقلاب اسلامی و با محوریت «آریستید استبان ارناندس گررو» معروف به آرس کارتونیست‌ مشهور کوبایی شکل گرفت. این دیوارنگاره به همت شش هنرمند کوبایی بر یکی از دیوارهای شهر هاوانا پایتخت کوبا نقش بست. 

همچنین در آستانه فرارسیدن روز جهانی قدس، شش هنرمند از پنج کشور جهان اسلام این روزها در سوریه حضور دارند تا با برگزاری یک رویداد هنری، یاد مقاومت مردم فلسطین را به زبان هنر زنده کنند.

 رویداد هنری «الثار قادم» (انتقام در راه است) با مشارکت مسعود نجابتی از ایران، عبدالعزیز دهر از عراق، ادیر جودار و بلیعد جعودان از الجزایر، علی جروان از فلسطین و محی‌الدین الحمصی از سوریه در اردوگاه یرموک و در میان آوارگان فلسطینی برگزار می‌شود.

اساتید حاضر در این رویداد دو روزه، هفت اثر هنری در پاسداشت مجاهدان راه قدس خلق می‌کنند. این آثار همزمان با روز جهانی قدس در شهر دمشق جنب سفارت جمهوری اسلامی ایران و در محل جنایت اخیر رژیم صهیونیستی رونمایی خواهد شد.  این رویداد هنری به همت مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری انقلاب اسلامی با مشارکت موسسه هنری «صبا» و اتحادیه هنرهای تجسمی سوریه برگزار می‌شود.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار