حجت‌الاسلام والمسلمین طاهری بیان کرد:

تلاوت و حفظ آیات الهی باید با درک مفاهیم همراه باشد

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: تلاوت و حفظ آیات الهی باید با درک و انتقال مفاهیم آن‌ها همراه باشد چراکه قرآن کریم کتاب زندگی است و نکات بسیار ارزشمندی برای انسان‌ها دربر دارد که می‌تواند سعادت دنیوی و اخروی آن‌ها تامین کند.
۲۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۵

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی طاهری، مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری در مراسم تجلیل از دست اندرکاران جزءخوانی‌های قرآن کریم در ایام ماه مبارک رمضان و اجرای طرح زندگی با آیه‌ها در شهرستان شهرکرد با اشاره به سیمای زن مسلمان ایرانی از نگاه قرآن، اظهار کرد: در دوره‌ای که فرعون اراده کرده بود اجازه ندهد هیچ قدرتی در مقابل قدرت او قرار بگیرد و اقدام به قتل نوزادان پسر می‌کرد در چنین شرایطی خداوند به مادر حضرت موسی گفت وظیفه تو تنها شیر دادن به این نوزاد و انداختن او در دل آب است.

وی افزود: زندگی با خدا و قرآن یعنی اعتماد داشتن به خداوند از هر قدرتی در دنیا بالاتر باشد و ایمان مادر حضرت موسی نیز به این صورت بود همچنین خواهر حضرت موسی پس از انداختن به آب به مراقبت از او پرداخت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: پس از رسیدن حضرت موسی به کاخ فرعون که منشا شرارت بود یک خانم یعنی همسر فرعون جان ایشان را نجات داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین طاهری عنوان کرد: زمانی که حضرت موسی و یاران او از ظلم فرعون درحال کوچ کردن بودند و به رود نیل رسیدند متوجه شدند گروهی از فرعونیان در تعقیب آن‌ها هستند در این لحظه حضرت موسی به یاران خود گفت من مطمئنم خداوند ما را در چنین شرایطی تنها نخواهد گذاشت و این یعنی به وجود خداوند متعال باور داشت.

وی اضافه کرد: از این داستان این نکته قابل درک است که انسان باید به حکمت‌های خداوند اعتماد داشته و بداند خدای متعال در هیچ شرایطی بندگان مومن خود را تنها نخواهد گذاشت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه حدود ۹۰ درصد از موسسات و خانه‌های قرآنی استان ویژه بانوان است، تصریح کرد: با این وجود کاستی‌های بسیاری در این زمینه مشاهده می‌شود برای مثال متاسفانه هیچگاه نگاه قرآن کریم به بانوان توسط این قشر از جامعه تبیین نشده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین طاهری یادآور شد: تلاوت و حفظ آیات الهی باید با درک و انتقال مفاهیم آن‌ها همراه باشد چراکه قرآن کریم کتاب زندگی است و نکات بسیار ارزشمندی برای انسان‌ها دربر دارد که می‌تواند سعادت دنیوی و اخروی آن‌ها تامین کند.

وی با تاکید بر اینکه انسان‌ها باید با آیات قرآن کریم زندگی کنند، بیان کرد: این نکته می‌تواند سعادت انسان را به همراه داشته باشد و فرد را به درجات بالایی برساند بنابراین نباید تنها تمرکز بر تلاوت و حفظ آیات باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه در تاریخ بانوانی وجود دارند که الگو‌های عالم هستند و درمقابل نیز بانوانی هستند که به عبرت‌های عالم تبدیل شده‌اند، افزود: بنابراین اگر قدرشناس قرآن کریم و کلام وحی نباشیم به عبرت‌های عالم تبدیل خواهیم شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین طاهری ادامه داد: زنانی که در داستان حضرت موسی و در امان ماندن او از خطرات نقش داشتند به ما این پیام را انتقال می‌دهند که اراده یک اجتماع ایمانی می‌تواند اثرات بسیاری برجای بگذارد بنابراین لازم است اراده‌های تمامی انسان‌های جامعه متصل به اراده الهی و تدبر در قرآن قوی‌تر شود.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار