کد خبر: ۱۵۰۷۴
سوره مهر | کتابی درباره الفبای طنزنویسی منتشر شد

گفت‌وگوی جدی با طنزنویسان

«طنزنویسی از زبان طنزنویسان» به نویسندگی نسیم عرب‌امیری با نگاهی بر شیوه نگارش طنزپردازان ممتاز معاصر، در انتشارات سوره‌مهر به چاپ رسید.
۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۲

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، کتاب «طنزنویسی از زبان طنزنویسان» در ده فصل شامل (طنز منظوم، طنز منثور، داستان طنز، طنز مطبوعاتی، طنز تصویری، طنز رادیویی، طنز اینترنتی، پژوهش طنز، ترجمه طنز و طنز کودک و نوجوان) ضمن بیان الفبای اولیه ورود به این حوزه‌ها، مخاطب علاقمند به طنزنویسی را با تجربیات طنزنویسان مطرح و برجسته معاصر آشنا می‌کند.

عرب‌امیری مؤلف این کتاب ضمن بیان مقدمه‌ای در هر بخش به شیوه‌ها و شگرد‌های نوشتن گونه‌های مختلف طنز پرداخته و سپس برای آشنایی بیشتر مخاطب با شگرد‌های طنزنویسی، گفتگو‌های تخصصی با طنز نویسان سرآمد در هر حوزه نظیر زنده‌یاد ابوالفضل زرویی نصرآباد، فرهاد حسن‌زاده، محمدعلی علومی، اکبر اکسیر و حسین یعقوبی داشته است.

نویسنده در مقدمه کتاب از دغدغه‌هایش برای نگارش کتاب این طور می‌نویسد: «در حوزه‌هایی همچون فیلم نامه نویسی یا نمایش‌نامه نویسی کتاب‌هایی شامل گفتگو‌هایی با اساتید و سردمداران آن حوزه منتشر می‌شود تا کسانی که امکان ملاقات و گفتگو با آن‌ها را به هر دلیلی ندارند با شیوه کار و نظرات صاحب‌نظران آن حوزه آشنا شوند و به این شکل انتقال تجربه صورت گیرد. در حوزه طنز شاید به خاطر ماهیتی که دارد تاکنون آنچنان کار جدی در این‌باره انجام نشده است و غالب طنزنویسان بزرگ هم روزگارمان نیز حوصله بیان تجربیات و نظریات خود را نداشتند و ندارند. این چنین می‌شود که در هر دوره‌ای آزمون و خطا، جای انتقال تجربیات را می‌گیرد و هر نسل از جایی شروع می‌کند که نسل قبل از او شروع کرده و به جایی می‌رسد که نسل قبل از او رسیده است!»

«طنزنویسی از زبان طنزنویسان» با شمارگان ۱۲۵۰ نسخه به قیمت ۱۶۵ هزار تومان در بازار کتاب موجود است.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار