کد خبر: ۱۵۱۲۵
در اداره کل تبلیغات اسلامی همدان؛

گردهمایی امامان جماعت ادارات استان همدان برگزار شد

امام جمعه همدان در گردهمایی امامان جماعت ادارات استان همدان گفت: اگر ما یک آمار بگیریم از کسانی مشارکت دارند در دستگاه‌ها در نماز جماعت آمار خوبی نیست.
۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۳

آمار مشارکت دستگاه‌ها در نماز جماعت آمار خوبی نیستبه گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان در جلسه شورای اقامه نماز استان که در اداره کل تبلیغات اسلامی همدان برگزار شد، با بیان اینکه نماز یکی از اصلی ترین وظایف دینی ما است اظهار داشت: باید توجه ویژه‌ای به این امر شود که این وظیفه مدیران دستگاه‌ها است که باید این کار را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه اگر ما یک آمار بگیریم از کسانی مشارکت دارند در دستگاه‌ها در نماز جماعت آمار خوبی نیست، افزود: این نشانه خوبی نیست که در اینجا چندین سوال پیش می‌آید از جمله اینکه آیا کارکنان کلا نماز نمی‌خوانند یا اینکه نماز می‌خوانند، ولی در نماز جماعت شرکت نمی‌کنند.

امام جمعه همدان در ادامه، افزود: برای پی بردن به این موضوع ما به یک تحقیق میدانی نیاز داریم که کسانی که از بیت‌المال پول دریافت می‌کنند چند درصد از این افراد نماز می‌خوانند.

آیت الله شعبانی با اشاره به اینکه توجه به نماز یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه‌ها است، تصریح کرد: اگر نماز در دستگاه‌ها ضعیف شد اخلاق هم ضعیف می‌شود و کسی که نسبت به نمازش تعهد نداشته باشد به مردم هم تعهد ندارد و باید تحقیق کنیم که چرا در ادارات نماز خوانده نمی‌شود که این حیطه به فکر اساسی نیاز دارد.

وی با بیان اینکه مدیران تاثیر فراوانی در تشویق کارکنان خود به برپایی نماز دارندف گفت: یکی از چیزهایی که در این حیطه مهم است این است که خود مدیران در نماز جماعت شرکت کنند که این عمل تاثیر فراوانی در تشویق کارکنان به نماز جماعت دارد.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه روحانی وظیفه دارد باعث تشویق کارکنان به برگزاری نماز جماعت شود، بیان کرد: روحانی‌ها در ادارات باید ارتباط قوی با کارکنان داشته باشند به گونه‌ای که قبل از نماز با کارکنان صحبت کند و آنها را تشویق به این کار کند.

آیت الله شعبانی با بیان اینکه آموزش و پرورش در الویت این برنامه‌ها قرار دارد، افزود: غالبا اول صبح مدارس برنامه‌هایی دارند چقدر خوب است که هر روز در این برنامه ها 5 دقیقه در مورد نماز صحبت شود و در آنجا دانش‌آموزان را به این کار تشویق شوند و باید در مدارس فضایی ایجاد شود که شور و نشاط نماز را گسترش دهد و برای معلمان و دانش‌آموزان باید جلسات تخصصی نماز برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه مساجد از ستون‌های اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران است، بیان کرد: یکی از مشکلاتی که با آن روبه‌رو هستیم کمبود خادم برای مساجد است و بعضی از مساجد اصلا خادمی‌ ندارند که برای همین ما نمی‌توانیم درب مساجد را هر روز باز بگذاریم.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار