کد خبر: ۱۵۲۸۱
حجت الاسلام گروسی:

دشمن در پی ضربه زدن به مبانی ارزشی و تفکرات اسلامی شهید مطهری است

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی نهاوند درجمع طلاب و معلمین نهاوندی گفت:دشمن در پی ضربه زدن به مبانی ارزشی و تفکرات اسلامی شهید مطهری است.
۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۰

دشمن در پی ضربه زدن به مبانی ارزشی و تفکرات اسلامی شهید مطهری استبه گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام حسین گروسی سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نهاوند در جمع طلاب و اساتید حوزه علمیه امام خمینی (ره) در سخنانی با بیان نقش تاثیر گذار شهید مطهری در پی ریزی مبانی فکری و تربیتی و ارائه نمونه کامل از انسان و جامعه اسلامی اظهارداشت: شهید مطهری متفکر، عالم، محقق، نویسنده و دانشمند اسلام‌شناس و از شاگردان  امام خمینی (ره) و علامه طباطبایی بود.

وی گفت: شهید مطهری از اساتید فلسفه و کلام اسلامی و مفسر قرآن و دانشمند اسلام‌شناس بود و آثار بسیاری هم در موضوعات مختلف نوشته است.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی نهاوند افزود: در روزگاری که عده‌ای قصد داشتند آثار شهید مطهری را بی‌ارزش جلوه دهند، امام خمینی (ره) آثار قلمی و زبانی ایشان را بی‌استثنا، آموزنده و روانبخش توصیف کردند و فرمودند؛ مواعظ و نصایح او که از قلبی سرشار از ایمان و عقیدت نشأت می‌گرفت، برای عرفا و  مردم سودمند و مفید است.

وی با اشاره به اینکه شهید مطهری معمار فکری انقلاب اسلامی ایران بود، بیان کرد: شهید مطهری معمار فکری و یکی از پشتوانه‌های انقلاب اسلامی بود و اصول فکری و مبانی اندیشه‌های ناب ایشان هنوز هم در جامعه بسیار کارآمد است.

حجت الاسلام گروسی با بیان اینکه تفکرات شهید مطهری پشتوانه دینی دارد، افزود: تفکرات شهید مطهری پشتوانه دینی دارد و نظام ما بر تفکرات این شهید بزرگوار بنا شده است.

وی به جایگاه استاد شهید مرتضی مطهری  اشاره و خاطرنشان کرد: شهید مطهری یک شخصیت فوق العاده در نظام جمهوری اسلامی ایران بود که برداشت درستی از اسلام داشت که مقابل همه فرقه‌ها ایستاده و تفکراتش مبنای انقلاب اسلامی است.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی نهاوند  افزود: دشمنان فرهنگی و ایادی استکبار همواره در طول عمر انقلاب اسلامی در پی ضربه زدن به مبانی ارزشی و تفکرات اسلامی شهید مطهری در تلاش و تکاپو بوده اند، ولی به لطف و مجاهدت معلمین فرهیخته و طلاب فعال در حوزه فرهنگ دینی در دست یابی این این هدف مایوس و ناکام مانده اند..

وی در ادامه با اشاره به اهمیت تبلیغ و تلاش درحوزه فرهنگ دینی خاطرنشان کرد کرد: وظیفه مبلغین و طلاب حوزه‌های علمیه دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و احکام الهی در بطن جامعه است در همه جای دنیا است و شهید مطهری از تمام ارزش‌های ناب اسلامی دفاع می‌کند و آنچه که مبنای فکری شهید مطهری است دفاع از ارزش‌های ناب انقلاب اسلامی است و دشمن تلاش می‌کند این تفکرات ناب را از ما بگیرد و با ترویج فرهنگ غربی غیرت و تعصب دینی را کم رنگ نماید.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار