کد خبر: ۱۵۳۰۰
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کبودراهنگ:

در انتخاب معلم نمونه باید به دنبال معلم «الگو» باشیم

حجت الاسلام رستمی گفت: در انتخاب معلم نمونه باید به دنبال معلم «الگو» باشیم، چون معلمان الگو از لحاظ علمی قوی و نقش تربیتی خود را محدود به کلاس درس نمی‌داند بلکه کل وجودش معلمی است.
۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۲۱

در انتخاب معلم نمونه باید به دنبال معلم «الگو» باشیمبه گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام رستمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کبودراهنگ گفت: هدف از برنامه بزرگداشت مقام معلم را اعتلای فرهنگ عمومی تکریم و قدردانی از معلمان، تقویت جایگاه اجتماعی معلم، تقویت خودباوری و ایجاد انگیزه در بین معلمان، شناسایی، معرفی و تجلیل از معلمان نمونه ومعلمان سرآمد، جهادی، ولایی، پژوهشگر و در عین حال متعهد به سند تحول بنیادین و با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها به ویژه خود معلمان، اولیاء و دانش آموزان انتخاب می‌شوند و با اشاره به سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و گرامیداشت هفته معلم، به فرمایشات امام راحل که فرمودند "مطهری پاره تن من است"

وی افزود: لازم است بر اساس شیوه نامه «شناسایی معلمان نمونه»، نسبت به تشکیل ستاد بزرگداشت مقام معلم درشهرستان‌ها و مناطق تابع، اقدام گردد تا با بهره‌گیری از تمام امکانات و ظرفیت‌های موجود، توجیه و جلب همکاری مدیران و شناسایی و توجیه کمیته ارزیابی مجرب، نسبت به برنامه ریزی و اجرا براساس تقویم اجرایی اهتمام لازم صورت گیرد.

حجت الاسلام رستمی افزود:  برای رسیدن به آموزش و پرورش مطلوب، باید توجه جدی به جایگاه معلمی صورت گیرد. چرا که اگر معلم در روند تحول دخیل شود، دلش در گرو این مسیر خواهد بود و اوست که می‌تواند نواقص کار را برطرف کند.

رئیس اداره شهرستان کبودراهنگ خاطر نشان شد: در انتخاب معلم نمونه باید به دنبال معلم «الگو» باشیم، چون معلمان الگو از لحاظ علمی قوی و نقش تربیتی خود را محدود به کلاس درس نمی‌داند بلکه کل وجودش معلمی است.

وی افزود: برای رسیدن به آموزش و پرورش مطلوب، باید به جایگاه معلمی توجه ویژه‌ای صورت گیرد. چرا که اگر معلم در روند تحول دخیل شود، دلش در این مسیر خواهد بود و اوست که می‌تواند نواقص کار را برطرف کند.

حجت الاسلام رستمی گفت: به‌کارگیری و بهره‌مندی از انسان‌های توانمند با عملکرد و بهره‌وری بالا موجب پیشبرد مأموریت مهم آموزش و پرورش خواهد بود و معرفی معلمان برتر از حیث عملکردی با داشتن وجدان کاری بالا، مسئولیت پذیری زیاد، پشتکار، خلاقیت و ابتکار عمل و اخلاق مداری، مهارت‌های حرفه‌ای بالا را از ویژگی‌های این برنامه توصیف کرد

رئیس اداره شهرستان کبودراهنگ  خاطر نشان کرد: انبیا با هدایت و راهنمایی‌های خویش، جامعه‌ای را که به سبک نادرست شکل گرفته بود به شکل اصلی برگرداندند.

وی افزود در پایان بیان کرد: هر سال سالروز شهادت استاد مطهری که به نام روز معلم نامگذاری شده، فرصت خوبی است تا ضمن تشریح نقش و جایگاه این شهید بزرگ، جایگاه رفیع معلمان در راستای ارتقای تعلیم و تربیت نیز تبیین شود.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار