کد خبر: ۱۵۳۱۹
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کردستان خبر داد:

شرکت ۲۰۰ حافظ قرآن کریم کردستانی در آزمون تخصصی

آزمون ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن کریم همزمان با سراسر کشور در کردستان برگزار شد.
۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۷

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی،  آزمون ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن کریم همزمان با سراسر کشور در کردستان با حضور 201 نفر از حافظان ۱۰ جزء و بیست جزء و سی جزء قرآن کریم در سطح استان کردستان برگزار شد.
 
 حجت الاسلام و المسلمین برومند رازیانی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کردستان در حاشیه برگزاری آزمون ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی حافظان قرآن کریم اظهار داشت: آزمون حفظ قرآن کریم با شرکت 201  نفر از حافظان ۱۰ جزء و بیست جزء و سی جزء قرآن کریم در سطح استان کردستان شرکت کردند که در پایان به افرادی که بتوانند این آزمون را در مرحله شفاهی با موفقیت به پایان برسانند از مدرک فوق دیپلم تا دکترا معادل مدرک هم سطح را می توانند دریافت کنند و از آن به بعدش را در رشته قرآنی و رشته های مرتبط به پایان برسانند.
 

وی در ادامه گفت: الحمدلله در استان کردستان بیش از ۱۱۶ نفر خانم و مابقی آقایان هستند که توانستند از این فرصت استفاده کنند و در این آزمون حفظ قرآن کریم در دو حوزه شهرستان سنندج و شهرستان بانه شرکت کردند.
 
 

شرکت ۵ معلول جسمی و نابینای حافظ کل قرآن کریم در آزمون تخصصی حافظان قرآن کریم در کردستان
 
بهرام مرادی رئیس اداره امور قرآنی سازمان تبلیغات اسلامی کردستان اظهار داشت: روز ۱۴ اردیبهشت ماه جاری آزمون کتبی و ارزیابی مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم همزمان با سراسر کشور که ثبت نام این آزمون در اسفند ماه سال گذشته آغاز شده بود، برگزار شد.

وی در ادامه گفت: این آزمون کتبی مدرک تخصصی حافظان قرآن کریم در دو حوزه شهرستان سنندج و شهرستان بانه با حضور ۲۰۱ نفر از حافظان خانم و آقا که ۱۱۶  نفر از آنان حافظان قرآن کریم خانم و بقیه هم حافظان قرآن کریم آقا و مرد بوده اند، شرکت کردند.

 
مرادی تصریح کرد: این آزمون در زمینه حفظ قران کریم ده جزء، بیست جزء و سی جزء برگزار شد و حافظانی که در مرحله کتبی آزمون تخصصی قرآن کریم پذیرفته شوند به ترتیب به حافظان ۱۰جزء مدرک دیپلم، حافظان بیست جزء مدرک فوق دیپلم و به حافظان کل قرآن و سی جزء  با توجه به حد نصاب نمره و امتیاز مدرک هم‌سطح مدرک لیسانس تا دکترا اعطا خواهد شد.
 


رئیس اداره امور قرآنی سازمان تبلیغات اسلامی کردستان افزود: خوشبختانه امسال از نظر تعداد شرکت کنندگان آزمون حفظ قران کریم روند به رشدی در سطح استان شاهد بودیم و تعدادی از حافظان ما که حدود ۵ نفر بودند معلولین جسمی حرکتی و نابینایان بودند و حافظان کل قرآن هستند در این آزمون شرکت کردند و یک نفر نیز حافظ کل قرآن کریم زیر ۱۰ سال بوده که امیدواریم بتوانیم در سال‌های آینده پیشرفت های خوبی در این زمینه داشته باشیم.
 


ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار