کد خبر: ۱۵۳۵۰
حجت الاسلام حسینی خبر داد:

برگزاری آزمون اعطای مدرک قرآن کریم در آذربایجان شرقی با حضور ۳۳۷ حافظ 

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی از برگزاری مرحله نخست آزمون اعطای مدرک تخصصی حفظ قرآن کریم در تبریز و با حضور  ۳۳۷ حافظ خبر داد.
۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۳

برگزاری آزمون اعطای مدرک قرآن کریم در آذربایجان شرقی با حضور ۳۳۷ حافظ به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود حسینی، مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی از برگزاری مرحله نخست آزمون اعطای مدرک تخصصی حفظ قرآن کریم در تبریز و با حضور  ۳۳۷ حافظ خبر داد.

حسینی مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی با اعلام این خبر گفت: نخستین مرحله از نوزدهمین دوره آزمون اعطای مدرک تخصصی حفظ قرآن کریم در قالب حفظ ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و کل قرآن کریم در آذربایجان شرقی برگزار شد.

وی ادامه داد: این آزمون همزمان با سراسر کشور با حضور ۳۳۷ نفر از حافظان استان در تبریز برگزار شد که ۷۰ در صد از شرکت کنندگان در آزمون مرحله اول را بانوان و ۳۰ درصد را برادران تشکیل می‌دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان با بیان اینکه آزمون اعطای مدرک تخصصی حفظ قرآن کریم در سطح کشوری در چهار مرحله و در استان به صورت سه مرحله‌ای برگزار می‌شود، اظهار داشت: مرحله نخست این آزمون کتبی و مربوط به حفظ، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم در قالب ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و کل قرآن کریم بود که نتایج آن ۲۲ خرداد از طریق سایت تلاوت اعلام خواهد شد.

وی افزود: نوبت اول مرحله دوم نیز که آزمونی شفاهی است، ۲۷ تیر تا ۱۰ مرداد برگزار و نتایج ۲۵ شهریور و نوبت دوم نیز ۱۶ تا ۲۵ آبان در مراکز استان‌ها برگزار و نتایج در دی ماه اعلام می‌شود.

به گفته حجت الاسلام حسینی مرحله سوم آزمون اعطای مدرک تخصصی حفظ قرآن کریم شامل ترجمه و مفردات،  پنجم بهمن ۱۴۰۳ برگزار و پس از اعلام نتایج آن در ۲۰ بهمن ماه، زمان مرحله چهارم که به صورت کشوری و با حضور قبول شدگان مراحل استانی برگزار می‌شود، تصمیم گیری و اعلام خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: طبق مصوبه ۵۷۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی در هشتم تیر ۱۳۸۴ مدرک تخصصی درجه ۳ قرآن معادل لیسانس، مدرک تخصصی درجه ۲ معادل کارشناسی ارشد و درجه ۱ معادل دکتری بوده و دارندگان این مدارک از مزایای دارندگان مدارک درجه یک تا پنج هنری برخوردار می‌شوند.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار