کد خبر: ۱۵۴۲۸
با حضور ۲۴۰ حافظ قرآن؛

آزمون اعطای "مدرک عمومی" به حافظان قرآن در آران و بیدگل برگزار شد

مدیر مجمع قاریان و حافظان آستان هلال بن علی (ع) از برگزاری دومین دوره آزمون ارزیابی و اعطای مدرک عمومی به حافظان قرآن کریم در این موسسه قرآنی خبر داد.
۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۷

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، دومین دوره آزمون ارزیابی و اعطای مدرک عمومی به حافظان قرآن کریم با حضور ۲۴۰ حافظ از شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در مجمع قاریان حافظان هلال آران و بیدگل برگزار شد.

مدیر مجمع قاریان و حافظان آستان مقدس هلال بن علی (ع) افزود: این آزمون به صورت شفاهی و با حضور داوران مورد تایید سازمان تبلیغات اسلامی، به مدت سه روز در واحد خواهران مجمع قاریان و حافظان هلال برگزار شد.

سربند ادامه داد: در این آزمون ۱۶۰ نفر از حفاظ خواهر و  ۸۰ نفر از حفاظ برادر در رشته‌های حفظ ۱، ۲، ۳، ۵، ۷، ۱۰، ۱۵، ۲۰، ۲۵ و ۳۰ جزء مورد ارزیابی قرار گرفتند.

مدیر مجمع قاریان و حافظان هلال افزود: به تمامی افرادی که در این آزمون موفق به کسب نمره قبولی شدند، گواهینامه معتبر حفظ عمومی از سازمان تبلیغات اسلامی اعطا شد.

سربند ادامه داد: این طرح فرصت مناسبی را ایجاد کرده است تا کسانی که به صورت عمومی قرآن را حفظ کرده‌اند و شرایط خاص برای حضور در آزمون‌های تخصصی اعطای مدرک حفاظ را ندارند، مدرک عمومی حفظ را دریافت کنند.

در حال حاضر دو طرح "حفظ تخصصی" و "حفظ عمومی" به صورت ملی جهت دریافت مدرک حفظ قرآن از سوی سازمان دارالقرآن الکریم وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی اجرا می‌شود.

 تسهیل اخذ مدرک حفظ برای حافظان قرآن، ساماندهی مدارک حفظ قرآن در سراسر کشور از سوی سازمان دارالقرآن به منظور بهره مندی از مزایای تعریف شده آن در تمام نقاط کشور و تأیید مدرک آزمون عمومی حفظ قرآن در سازمان تبلیغات اسلامی از مزایای این طرح است.

آزمون اعطای

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار