کد خبر: ۱۵۴۸۳
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی:

انقلاب اسلامی تحقق سنت الهی بود

حجت الاسلام امامی گفت: رهبر انقلاب اسلامی، وقوع انقلاب را تحقق سنت الهی عنوان کردند و ما در عصر اعجاز زندگی می‌کنیم و لذا تبیین این مسئله بسیار اهمیت دارد و دشمن نمی‌خواهد انقلاب اسلامی در منطقه الگو سازی بکند و با وجود الگو حرکت‌ها آسان می‌شود و استعداد‌ها را به حرکت در می‌آید؛ و لذا موضوع بسیار مهم در این مسئله، اولویت تبیین الگوی تمدن غربی و اسلامی است.
۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۶:۳۶

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام منصور امامی در جلسه دوره آموزشی جهاد تبیین که در سالن اجتماعات حوزه هنری آذربایجان‌غربی برگزار شد، با بیان این‌که رهبر انقلاب جهاد تبیین را به عنوان یک فریضه فوری و لازم معرفی کرده‌اند، اظهار داشت: جهاد تبیین به حرکتی گفته می‌شود که در برابر تهاجم دشمن باشد و لذا لازم است که ما حرکت و شگرد دشمن را بدانیم و بشناسیم.

وی افزود: ویژگی مهم انقلاب اسلامی الگوسازی دینی بود که توانست با این تفکر پا به عرصه بگذارد و مهم‌ترین مسئله، این است که بدانیم قبل از انقلاب دنیا چگونه در دست دو ابر قدرت شرق و غرب بود و از چین تا کوبا کمونیزم منتشر شده بود و شوروی بغل گوش شوروی توانسته بود ایران را تحت پیمان خود بیاورد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: آمریکا برای تسلط بر دنیا سه پیمان سنتو، سیتو و ناتو را راه اندازی کرد و مرکزی‌ترین کشور در پیمان سنتو ایران بود و نقش ایران برای آمریکا به قدری مهم بود که مهم‌ترین تسلیحات فردی را در اختیار ایران قرار داده بود و البته سلاح دوربرد در اختیار کشور ما قرار داده نمی‌شود و دوربردترین موشکی که آمریکا در اختیار ایران قرار داده بود ۱۵۰ متر بُرد داشت.

وی یادآور شد: مجموعه ساواک توسط زبده‌ترین ماموران امنیتی آمریکایی و اسرائیلی تعلیم دیدند، و در عمان وقتی مردم علیه حکومت قیام کرد سربازان ایرانی برای سرکوب به عمان می‌رفتند و آمریکا ایران را مجهز کرده بود تا منافع خودش را تامین کند.

حجت‌الاسلام امامی گفت: بنزین هواپیما‌های آمریکا برای حمله به ویتنام توسط ایران تامین می‌شد و وقتی اعراب در حمله رژیم صهیونیستی به سرزمین فلسطین این رژیم را تحریم کردند سوخت این رژیم جعلی را ایران تامین می‌کرد.

وی افزود: قبل از انقلاب هیچ کدام از تحلیل‌گر‌های آمریکایی و غربی تصور نمی‌کردند انقلاب به پیروزی برسد و این را در اسناد خود آورده اند؛ وقتی چند ماه قبل از انقلاب از تهران به آمریکا گزارش می‌نویسند این را یاداور می‌شوند و لذا تحقق انقلاب اسلامی برای برخی‌ها غیر قابل تصور بود، غرب و شرق در یک بهت فرو رفتند، انقلاب اسلامی توانست تمام هیمنه غرب و شرق را بشکند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی اضافه کرد: رهبر انقلاب اسلامی، وقوع انقلاب را تحقق سنت الهی عنوان کردند و ما در عصر اعجاز زندگی می‌کنیم و لذا تبیین این مسئله بسیار اهمیت دارد و دشمن نمی‌خواهد انقلاب اسلامی در منطقه الگو سازی بکند و با وجود الگو حرکت‌ها آسان می‌شود و استعداد‌ها را به حرکت در می‌آید؛ و لذا موضوع بسیار مهم در این مسئله، اولویت تبیین الگوی تمدن غربی و اسلامی است.

وی تاکید کرد: غرب تلاش داشت به مردم این‌گونه القا کند که دین با پیشرفت جمع نمی‌شود و انقلاب اسلامی این اندیشه غلط را شکست و امروز جریان لیبرال و عده‌ای به نام مسئول جمهوری اسلامی، متاسفانه همین اعتقاد غربی‌ها را مدام تکرار کردند و می‌کنند که دین یک مسئله شخصی است و سفارش امام خمینی (ره) این بود که نگذارید انقلاب به دست لیبرال‌ها بیفتد و امروز لیبرال شیطان مجسم است و اگر قرار بود شیطان حکومتی تشکیل بدهد تحت عنوان لیبرالیسم تشکیل میداد.

حجت‌الاسلام امامی با بیان این‌که باطل کننده سحر جریان لیبرالیزم انقلاب اسلامی بود، افزود:  انقلاب اسلامی بزرگترین امر به معروف و نهی از منکر تمدنی عصر حاضر بود و در مقابل انقلاب اسلامی غرب بزرگترین منکر عصر و شیطان جهش یافته است.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی با مبانی دین پا به عرصه نهاد و تفکر غرب را به چالش کشید  و به همین دلیل هم آن‌ها از انقلاب اسلامی عصبانی هستند و غرب هر اقدامی تاکنون علیه جمهوری اسلامی انجام داده است در واکنش به اقدامات ایران بو و لذا امروز نظام‌های غربی تمام تلاش شان این است که اجازه ندهند ایران به الگویی برای منطقه و جهان تبدیل شود.

میرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی افزود:علی رغم اختلافاتی که بلوک شرق و غرب با هم داشتند، اما در ضدیت با دین متحد و مشترک بودند و انقلاب اسلام با نام دین الگویی عَلَم کرد و پای آن نیز ایستاد و امروز برای بسیاری از کشور‌ها الگو شده است.

وی ادامه داد: چند سال قبل وقتی رهبر انقلاب به جوانان اروپا و غرب نامه نوشتند عده‌ای هم، چون منافقین صدر اسلام که پیامبر را در جنگ خیبر به دلیل نامه نگاری به پادشاه ایران مذمت می‌کردند، رهبری را مسخره کردند و امروز ما اثر این نامه را در خیزش جوانان و دانشجویان اروپا و آمریکا در برابر نظام سرمایه داری و تفکر لیبرالی در حمایت از فلسطین مشاهده می‌کنیم و این نوع خیزش یک معجزه در قلب کفر و الحاد است و نتیجه الگوسازی جمهوری اسلامی است.

حجت الاسلام امامی خاطرنشان کرد: یمنی که چند سال قبل کسی فکرش را نمی‌کرد به قدرت منطقه تبدیل شود امروز کشتی‌های تجاری آمریکا را در خلیج عدن به گِل می‌نشاند و وقتی ما از صدور انقلاب اسلامی صحیت می‌کنیم در واقع منظورمان همین جریان سازی است که تمامیت و کلیت تفکر غربی را به چالش کشیده است و لذا معارضه غرب با انقلاب اسلامی یک امر طبیعی است.

وی یادآور شد: امروز اگر غربی‌ها مسائل اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و حتی مسئله زن را پیش می‌کشند و به ایران حمله می‌کنند هدف شان از بین بردن تفکر دینی است و اگر در گذشته فقط در یک جبهه نظامی و یا اقتصادی و فرهنگی با دشمن درگیر بودیم امروز دشمن به یک جنگ چند بعدی روی آورده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی ادامه داد:  تکیه دشمن در این تهاجم و جنگ این است که افکار عمومی را قبضه کرده و بر دل‌های مردم تاثیر بگذارد و متاسفانه در اثر این تهاجم خیلی از ما‌ها هم پیشرفت‌های کشورمان را نمی‌بینیم و بعضا در فضای مجازی مطالب ناامید کننده‌ای که دشمن تولید می‌کند را بازنشر می‌دهیم. راه مقابله با این شگرد دشمن نشر خوبی‌ها و امید بخش است.

وی تصریح کرد:  در طول تاریخ استعمار تلاش داشت به مردم ایران این فکر را القا کند که ایرانی‌ها هیچ کاری نمی‌توانند بکنند و در همه چیزشان محتاج بیگانه هستند، اما دانشمندان ما در عرصه نظامی و مهندسی وعلمی و. امروز در دنیا سرآمد هستند.

حجت الاسلام امامی گفت: امروزمهم‌ترین هدف دشمن این است که مردم را از نظام ناامید و جدا کند و در این راه از فشار‌های اقتصادی و شبهه پراکنی استفاده می‌کند و باید مهم‌ترین کار ما در فضای رسانه و عمومی شناسایی این شبهات و پاسخ به آن‌ها باشد.

وی افزود: هر کجا دشمن وارد بشود و لجن پراکنی کند آن جا میدان مبارزه ماست و یکی از شبهاتی که دشمن به شدت روی آن امروز هم کار می‌کند ناکارآمد جلوه دادن دین است و می‌خواهد این فکر را حتی به زنان منتقل کند که زن زمانی موفق خواهد شد که از دین جدا شود و حال آن که زنان ما در عرصه‌های ورزشی، علمی و ... بر این تفکر غربی خط بطلان کشیدند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی عنوان کرد: جهاد تبیین درر واقع روایتی است از پیشرفت‌های اسلام و انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف و هر آن چه که توان داریم باید دستاورد‌های انقلاب را به مردم تبیین کنیم.

ارسال نظر