حجت‌الاسلام والمسلمین طاهری تشریح کرد:

نقش بانوان در تبدیل ایران به کشوری الگو در سطح جهانی

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: برای اینکه ملت و کشور ایران به آیه و الگو برای سایر کشور‌ها تبدیل شود بانوان یکی از مهم‌ترین اقشاری هستند که باید مورد توجه جدی قرار بگیرند و از ظرفیت آن‌ها استفاده شود.
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۲

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی طاهری، مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری در آیین معارفه مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان فلارد، اظهار کرد: آیات قرآن کریم به دو گروه آیات مکی و مدنی تقسیم شده‌اند که در نگاه کلی به آن‌ها متوجه می‌شویم ادبیات این آیات با یکدیگر متفاوت است.

وی افزود: بخش عمده آیاتی از قرآن کریم که با «ایهاالناس» شروع می‌شوند جزو آیات مکی و آیات مبارکی که با «ایهاالذین آمنوا» آغاز می‌شوند آیات مدنی هستند که در اینجا می‌توان گفت آیات مکی عمومی‌تر و آیات مدنی اختصاصی‌تر هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه آیات مدنی پس از هجرت پیامبر اکرم (ص) به مدینه بر ایشان نازل شدند، ادامه داد: به هر اندازه که وسعت دین خداوند متعال گسترده می‌شود رسالت ما نیز عمیق‌تر و دقیق‌تر می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین طاهری عنوان کرد: دین دروازه ورود انسان به حرکت کمال است، دینداری یعنی اگر کسی شهادتین را بر زبان بیاورد احکام اسلامی بر او واجب می‌شود که در این حد به معنای قرار گرفتن در دایره اسلام است، اما در دایره ایمان، انسان باید دارای تدین باشد که تدین نیز به معنای محقق کردن دین است.

وی اضافه کرد: تلاش ایمانی مربوط به این است که جامعه متدین شود نه دیندار چراکه افراد جامعه امروز ما براساس احکام اسلامی زندگی می‌کنند، اما تدین حقیقت دینداری است یعنی زمانی که احکام اسلامی وارد سبک زندگی جامعه شوند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: تلاش امام خمینی (ره) نیز برای متدین کردن مردم، اقامه احکام دینی در جامعه و عمیق شدن دینداری افراد جامعه بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین طاهری یادآور شد: امام خمینی (ره) به واسطه انقلاب اسلامی رسالتی برعهده همگی ما قرار داده تا تلاش کنیم امت و کشور ایران به آیه تبدیل شوند و دنیا به این انسان تربیت شده متدین اسلامی نگاه کرده و براساس آن حرکت کند.

وی بیان کرد: آیه، الگو و اسوه شدن یک جامعه زمانی محقق می‌شود که آن جامعه دارای تدین باشد و تدین نیز به معنای مسلمان زیستن، فهم اسلام و عمل به احکام اسلامی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری افزود: در شهرستان فلارد ظرفیت‌ها و استعداد‌های بسیار ویژه‌ای در حوزه‌های متعدد وجود دارد و به همین جهت وجود اداره تبلیغات اسلامی در این شهرستان می‌تواند اثرات مثبت بسیاری به همراه داشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین طاهری با اشاره به ظرفیت بالای شهرستان فلارد در حوزه بانوان، ادامه داد: امروز در مواجه جهانی یکی از سنگر‌های مهم کشور از سوی بانوان است، در فتنه اخیر که توسط دشمنان در کشور راه‌اندازی شد نیز شاهد بودیم که بانوان با ایجاد شبکه دختران حاج قاسم به دفاع از هویت دختر مسلمان ایرانی پرداختند.

وی با اشاره به جایگاه والای زن مسلمان ایرانی، عنوان کرد: برای اینکه ملت و کشور ایران به آیه و الگو برای سایر کشور‌ها تبدیل شود بانوان یکی از مهم‌ترین اقشاری هستند که باید مورد توجه جدی قرار بگیرند و از ظرفیت آن‌ها استفاده شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: یکی دیگر از محور‌های مهم در کشور نوجوانان هستند به همین جهت نیز شبکه نسل قاسم در استان شکل گرفته و در شهرستان فلارد نیز این امر محقق شده است.

سازمان تبلیغات اسلامی یکی از ارکان فرهنگی اثرگذار در نظام مقدس اسلامی است

در ادامه این آیین حجت‌الاسلام محمود خیری، امام جمعه شهرستان فلارد اظهار کرد: سازمان تبلیغات اسلامی یکی از ارکان فرهنگی اثرگذار در نظام مقدس اسلامی است، سازمانی که پایه‌گذاری آن براساس ترویج گفتمان انقلاب اسلامی و مکتب نورانی اسلام محمدی است.

وی با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی تا امروز عهده‌دار فرهنگ در کشور بوده است، افزود: در طی سالیان گذشته این سازمان موفقیت‌های فراوان داشته و از وجود مدیران ارزشمند بسیاری بهره‌مند بوده که با استفاده از فکر و ایده‌های نوین آن‌ها قدم‌های بزرگی در حوزه فرهنگ برداشته شده است.

امام جمعه شهرستان فلارد ادامه داد: این شهرستان یکی از نواحی دیرپایه در مسائل فرهنگی است و خوشبختانه برنامه‌های فرهنگی در این شهرستان هرسال پرشورتر از سال‌های گذشته توسط طلاب، گروه‌های جهادی و نیرو‌های فرهنگی درحال برگزاری است.

حجت‌الاسلام خیری با اشاره به افتتاح اداره تبلیغات اسلامی شهرستان فلارد، عنوان کرد: فرماندار شهرستان فلارد و مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری جهت افتتاح این اداره در شهرستان فلارد پیگیری‌های بسیاری داشتند و لازم است از زحمات تمامی افرادی که در این زمینه تلاش داشتند قدردانی شود.

وی اضافه کرد: وجود اداره تبلیغات اسلامی در شهرستان فلارد موجب افزایش غنا و تعداد برنامه‌های فرهنگی خواهد شد.

ارسال نظر