کد خبر: ۱۵۵۳۳
در رویداد ملی سبک زندگی اسلامی در ارومیه تبیین شد؛

رهبر انقلاب سبک زندگی را در ۳۰ مسئله مطرح می‌کنند

حجت الاسلام عباسی اصل گفت: رهبر انقلاب در ده سال گذشته در بیش از ۷۰ موارد به سبک زندگی با عناوین مختلف پرداخته است و ایشان ۳۰ مسئله را در این حوزه مطرح می‌کنند که در ۵ رسته تقسیم می‌شوند و آن‌ها عبارتند از خانواده و سبک زندگی، مصرف و سبک زندگی، رفتار‌های اجتماعی و سبک زندگی، شهرسازی و سبک زندگی و هویت و سبک زندگی هستند.
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۹

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حسین عباسی اصل امروزدر نشست رویداد ملی سبک زندگی اسلامی که به همت اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی در سالن جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار داشت: یک سری تبادر‌های ذهنی در خصوص سبک زندگی وجود دارد که ما با آن‌ها درگیر هستیم و هر جریانی تعریف خاصی از سبک زندگی ارائه می‌دهد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نقشه کلانی برای سبک زندگی در کشور نداریم، گفت: در تعریف سبک زندگی با یک چالش جدی مواجه هستیم و باید به یک تعریف ثابتی برسیم و اندشمندان زیادی در کشور و در خارج از کشور آن را تعریف کرده اند که در عمل ما را به تشتت می‌کشاند و رهبر انقلاب همان گونه که فرماندهی کل قوای نظامی هستند، فرماندهی کل قوای فرهنگی نیز می‌باشد و ایشان هم مصداق‌های سبک زندگی را بیان کرده اند.

مدیر اندیشکده سبک زندگی اسلامی خاطرنشان کرد: سبک زندگی یک مقوله راهبردی است که اهداف و نیاز‌های جامعه را تنظیم می‌کند و معمولا وقتی مسأله سبک زندگی مطرح می‌شود، موضوعاتی، چون خانواده، تربیت و ... به ذهن می‌آید. این موضوعات گرچه مهم است، اما شاید تنها ده یا پانزده درصد از مباحث سبک زندگی را تشکیل دهند. سبک زندگی، شامل مسائل مهمی مثل موسیقی، تفریح، تغذیه، نوع پوشش، نوع آرایش، نوع مهمانی، سفر‌ها و ... است.

وی اضافه کرد: مسائل فرهنگی جز با حضور مجموعه‌های مردمی در کنار حاکمیت رفع نمی‌شود و مجموعه‌های دغدغه‌مند باید در حوزه سبک زندگی به خط شده و برای آگاهی بخشی به عموم مردم تلاش شبانه روزی کنند.

حجت الاسلام عباسی اصل بیان داشت: باید این مسئله مورد بررسی قرار گیرد که تربیت، فعالین قرآنی، مبلغین و ... کجای سبک زندگی قرار می‌گیرند و لذا نیاز به یک هرم مسائل  داریم که در آن نقش و وظائف جریان‌ها در تاثیرات فرهنگی را تبیین کند.

وی گفت: رهبر انقلاب در ده سال گذشته در بیش از ۷۰ موارد به سبک زندگی با عاوین مختلف پرداخته است و ایشان ۳۰ مسئله را  در این حوزه مطرح می‌کنند که در ۵ رسته تقسیم می‌شوند و آن‌ها عبارتند از خانواده و سبک زندگی، مصرف و سبک زندگی، رفتار‌های اجتماعی و سبک زندگی، شهرسازی و سبک زندگی  و هویت و سبک زندگی هستند.

مدیر اندیشکده سبک زندگی اسلامی ادامه داد: رهبر انقلاب ایمان به اسلام روح حاکم سبک زندگی اسلامی معرفی می‌کنند و خانواده یکی از مهم‌ترین پایه‌های جامعه و آرامش است و از بین رفتن این پایه موجب آسیب‌های زیاد اخلاقی و ... می‌شود.

در ابتدای این جلسه نیز حجت الاسلام محمد فیضی با تاکید بر این که سبک زندگی اسلامی یکی از مهم‌ترین مطالبات رهبر انقلاب می‌باشد، گفت:  یکی از مطالبات ویژه رهبر انقلاب در ده سال اخیر اصلاح سبک زندگی مردم بود و این مسئله صرفا به شهر و استان خاصی مختص نیست و یک مسئله جهانی است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه خاطرنشان کرد:  در این برهه تاریخی یکی از مهم‌ترین رسالت و فرهنگی مجموعه‌های فرهنگی اصلاح سبک زندگی است   لذا می‌توانیم با استفاده از ظرفیت‌های مردم، رسانه‌های و نهاد‌های فرهنگی و دینی و. سبک زندگی اسلامی و دینی را در جامعه به صورت واقعی نهادینه کنیم.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار