کد خبر: ۱۵۵۶۹
به همت خانه قرآن حضرت زهرا(س) و هیئت حضرت ابالفضل(ع) روستای دُرّه؛

محفل انس با قرآن در روستای دُرّه کاشان برگزار شد

محفل انس با قرآن کریم به مناسبت ولادت کریمه اهل بیت (ع) با حضور استادان برجسته کشوری و بین‌المللی در روستای دُرّه کاشان برگزار شد.
۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۲

محفل انس با قرآن در روستای دُرّه کاشان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، همزمان با سالروز میلاد با سعادت کریمه اهل بیت (ع)، حضرت فاطمه معصومه (س)، محفل انس با قرآن، ۲۱ اردیبهشت‌ماه با حضور محمدحسین سبزعلی و عباس امام‌جمعه، استادان برجسته کشوری و بین‌المللی قرآن کریم در قالب کاروانی از قاریان و حافظان ممتاز به همت هیئت حضرت ابالفضل (ع) و خانه قرآن حضرت زهرا (س) روستای دُرّه کاشان در مسجد امام حسین (ع) این منطقه برگزار شد.

در این محفل که مورد استقبال اهالی روستا نیز قرار گرفت، سیدعبدالرضا تولیت، کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کاشان ضمن تکریم مقام تنها شهید روحانی روستای دُرّه، حجت‌الاسلام محمدرضا کاظمی، در سخنانی با اشاره به این حدیث نورانی از پیامبر اکرم (ص) که «معلم القران ومتعلمه یستغفر له کل شیء حتی الحوت فی البحر؛ همه چیز برای معلم قرآن طلب آمرزش می‌کند، حتی ماهی در دریا» از مقام استادان سبزعلی و امام‌جمعه تکریم کرد و گفت: استاد سبزعلی نزدیک به نیم‌قرن افتخار خادمی قرآن و معلمی آن را دارد و از استادان مبرز مدرسه سبک مرحوم استاد مصطفی اسماعیل است. وی شاگردان بسیاری در کشور تربیت کرده و اذان این پیشکسوت قرآنی یکی از اذان‌های زیباست که همواره از شبکه‌های گوناگون صدا و سیما پخش می‌شود.

وی با بیان خاطر‌ه‌ای از سال ۱۳۶۸ به حضور استاد راغب مصطفی غلوش در ایران اشاره کرد که استاد امام‌جمعه در محفلی با تلاوت سوره احزاب به سبک ایشان، موجب حیرت استاد غلوش و استاد بسیونی شد و مورد تشویق آن‌ها قرار گرفت و اظهار کرد: استاد امام‌جمعه از قاریان برجسته و خوشخوان کشور و نیز نفر اول مسابقات بین‌المللی کشور مالزی است که قاریان قرآن خاطرات بسیاری از تلاوت‌های زیبای ایشان در دهه‌های ۶۰ و ۷۰ دارند و یکی از بهترین ترتیل‌های ضبط‌شده کل قرآن با تجوید عالی و صدا و لحن زیبا، از استاد امام‌جمعه به یادگار مانده است.  

در ادامه جمعی از قاریان و حافظان نوجوان و جوان که از شاگردان استاد سبزعلی بودند، به تلاوت قرآن پرداختند و استاد امام‌جمعه به صورت ابتکاری سوره شمس را با ترتیل تلاوت کرد و اهالی روستا و حاضران همخوانی کردند. در این محفل معنوی و روح‌بخش که با روز دختر مصادف بود، استاد سبزعلی پرسش‌هایی راجع به اجزای قرآن از خانم خیرخواه، یکی از بانوان حافظ روستای دُرّه مطرح و از این حافظ قرآن تکریم کرد.  

مناجات‌خوانی استاد محمدیان از اعضای کاروان قرآنی و از شاگردان استاد سبزعلی نیز از دیگر برنامه‌های این محفل بود که با استقبال و تشویق حاضران همراه شد. در ادامه آقای کربلایی، از ذاکران روستای دُرّه به مولودخوانی و ذکر مناقب حضرت معصومه (س) پرداخت.

همچنین از سوی هیئت حضرت ابالفضل (ع) و خیرین روستای دُرّه، تاج گل محمدی به گردن استادان بین‌المللی قرآن نهاده و هدایایی به رسم یادبود به اعضای این کاروان قرآنی تقدیم شد. پایان‌بخش محفل نیز اذان‌گویی استاد سبزعلی و اقامه نماز جماعت به امامت استاد امام‌جمعه بود.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار