کد خبر: ۱۵۵۹۰
تببین مهرواره بانور 2 ؛

طارمی : تقویت هویت بانوان از اهداف بانور 2 است

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت : مهرواره «با نور» یک طرح کشوری در سطح ملی ویژه تمام بانوان فعال مسجدی، مبلغات فعال در سطح محلات و فعالین فرهنگی به شمار می رود که در زمینه مشکلات و مسائل حوزه خانواده، جمعیت، ازدواج، معیشت و اشتغال دغدغه دارند.
۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۶

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی،   معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت:  مهرواره «با نور» یک طرح کشوری در سطح ملی ویژه تمام بانوان فعال مسجدی، مبلغات فعال در سطح محلات و فعالین فرهنگی به شمار می‌رود که در زمینه مشکلات و مسائل حوزه خانواده، جمعیت، ازدواج، معیشت و اشتغال دغدغه دارند.

طارمی، بیان کرد: هر بانویی که راهکار و تلاشی برای حل مشکلات موجود در حوزه خانواده و محله دارد می‌تواند در طرح مهرواره بانور شرکت نماید و در پایان اجرای این طرح نیز برترین‌ها، شاخص‌ترین و قشنگ‌ترین روایت‌ها و اقدامات مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

وی، تصریح کرد: مهرواره «با نور» کار مشترکی بین اداره کل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی و بنیاد هدایت است و یکی از وظایف اصلی مساجد در خصوص حل مسائل محله و حل مسئله‌های موجود در حوزه خانواده و سبک زندگی در این طرح پررنگ دیده می‌شود.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، در خصوص اهداف مهرواره «بانور» گفت: تقویت بنیاد خانواده و سالم سازی فضای خانواده‌ها در محلات، ایجاد امید در محله با حل مسائل در حوزه خانواده از جمله اهداف دیگر این طرح به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه این مهرواره با فعال سازی ظرفیت‌های عظیم بانوان مسجدی در حل مسائل خانواده و اصلاح باور‌های جامعه، نقش مهمی در حوزه فرزندآوری و ازدیاد نسل خواهد داشت، ادامه داد: ایجاد انگیزه در همسران امامان محله و تقویت نقش شریکه الامامی و توانمند سازی آنان در محلات از دیگر اهداف این طرح کشوری است.

طارمی، خاطرنشان کرد: تقویت هویت بانوان مسجدی، شناساندن ظرفیت‌های بانوان مسجدی در حل مسائل محله به ویژه مسائل حوزه خانواده، ارتقــای روش‌هــای شناســایی مسئله‌های خانواده، ظرفیت‌ها و راه‌های حـل مسـئله و تقویت و ارتقای شبکه راهیاب بانوان بنیاد هدایت از دیگر مواردی است که ما در اجرای پویش به آن می‌پردازیم.

لازم به توضیح است در حاشیه این نشست از ۱۵ نفر بانوان مسجدی و کنشگران قرآنی در ماه مبارک رمضان تجلیل به عمل آمد.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار