حجت‌الاسلام والمسلمین نکونام بیان کرد:

غدیر امری حیاتی برای بشریت است که زمینه سعادت جامعه را فراهم می‌کند

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: مسئله غدیر نه تنها برای شیعه و جهان اسلام بلکه برای بشریت یک امر حیاتی است و رهایی از تمامی مهلکه‌های انسانی در سایه نشستن بر سر سفره غدیر است.
۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۸

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری در ستاد برگزاری جشن عید غدیر اظهار کرد: مسئله غدیر نه تنها برای شیعه و جهان اسلام بلکه برای بشریت یک امر حیاتی است و رهایی از تمامی مهلکه‌های انسانی در سایه نشستن بر سر سفره غدیر است.

وی افزود: بشر اگر غدیر را شناخت و به محتوای آن توجه کرد راه خود را پیدا کرده است و اگر در این مسیر قرار نگرفت جزو گم‌شدگان خواهد بود.

رئیس ستاد برگزاری جشن عید غدیر چهارمحال و بختیاری ادامه داد: امروز ما به عنوان شیعیان امیرالمومنین (ع) رسالت مهمی برعهده داریم که غدیر را احیا و آن را جهانی کنیم، برای این امر راه‌های مختلفی وجود دارد و رسانه‌ها، علما، حوزه‌های علمیه و... در این مسیر وظایفی برعهده دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نکونام عنوان کرد: برگزاری جشن‌های عید غدیر یکی از روش‌هایی است که این عرصه ارزشمند را به جهان معرفی کنیم چراکه در این جشن‌ها یک اجتماع شکل می‌گیرد و اجتماع نیز همان چیزی است که موجب وحشت و عصبانیت دشمنان می‌شود.

وی با بیان اینکه در غرفه‌های جشن غدیر باید کار محتوایی صورت بگیرد، اضافه کرد: شکل‌گیری اجتماع غدیر اهمیت بالایی دارد، اما لازم است در این مراسم موضوعات علوی به دیگران نمایان و معرفی شوند.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اهمیت رسانه در جامعه امروز، یادآور شد: با استفاده از قدرت رسانه می‌توان موضوعات مهم را به دنیا نشان داد در سال گذشته نیز همین امر موجب خشم دشمن از برگزاری جشن بزرگ عید غدیر شد به همین جهت نیز تلاش کردند به ایجاد حواشی بپردازند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نکونام بیان کرد: امید است امسال جشن بزرگ عید غدیر پرشکوه‌تر از سال گذشته برگزار شود و شاهد حضور پرشور مردم در آن باشیم البته نکته مهم این است که این جشن باید در سالم‌ترین حالت ممکن برگزار شود تا زمینه حضور خانوادگی افراد در آن فراهم شود.

استقبال بالای مردم از جشن عید غدیر یکی از نقاط قوت این رویداد بزرگ بود

در ادامه این نشست غلامعلی حیدری، استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: جشن بزرگ عید غدیر کار بسیار ارزشمندی بود که سال گذشته با وجود اینکه برای اولین بار در سطح استان برگزار می‌شد، اما از شکوه بالایی برخوردار بود، استقبال مردم از این جشن نیز نشان داد مردم به ولایت و ائمه اطهار (ع) علاقه بسیاری دارند بنابراین وظیفه ما است زمینه لازم را برای آن‌ها فراهم کنیم.

وی افزود: نکته مهم درخصوص برگزاری جشن عید غدیر در سال جاری لزوم برگزاری جلسات متعدد و شناسایی نقاط ضعفی است که در جشن سال گذشته وجود داشتند تا به این ترتیب امکان برطرف آن‌ها و برگزاری جشنی باشکوه فراهم شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: یکی از نقاط قوت برگزاری جشن بزرگ عید غدیر در سال گذشته حضور پرشور مردم و مشارکت بالای گروه‌های مردمی در برگزاری آن بود امسال نیز باید تلاش کنیم تا جای ممکن از ظرفیت مردم در برگزاری جشن بهره‌مند شویم.

حیدری با اشاره به اهمیت بهره‌مندی از کار‌های هنرمندانه در جشن بزرگ عید غدیر، بیان کرد: زبان هنر یکی از موثرترین زبان‌های دنیا است و باید در غرفه‌هایی که در مسیر برگزاری جشن عید غدیر برپا می‌شوند از این موضوع بهره‌مند شویم همچنین خانواده باید در این جشن محور قرار بگیرد چراکه این امر می‌تواند در سالم‌سازی جشن موثر باشد.

لازم به ذکر است در پایان این نشست اعضای ستاد برگزاری جشن عید غدیر به بیان نظرات و پیشنهادات خود برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این جشن و جذب مشارکت حداکثری مردم پرداختند.

غدیر امری حیاتی برای بشریت است که زمینه سعادت جامعه را فراهم می‌کند

ارسال نظر