حجت‌الاسلام والمسلمین کاظمی بیان کرد:

اخلاق‌مداری یکی از ویژگی‌های برجسته شهید حجت‌الاسلام رئیسی بود

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: شهید حجت‌الاسلام رئیسی دارای شخصیتی اخلاق‌مدار بود و در تمامی شرایط مصالح نظام مقدس جمهوری اسلامی را در نظر داشت.
۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۳

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم کاظمی، معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران اسلامی و هیات همراه ایشان، اظهار کرد: شهید حجت‌الاسلام رئیسی در برهه‌های مختلف و در مسئولیت‌های گوناگونی که برعهده داشت به لطف الهی و به واسطه رویکرد مجاهدانه خود در عرصه خدمت موفقیت‌های بسیاری کسب کردند.

وی با اشاره به ورود شهید حجت‌الاسلام رئیسی به عرصه مدیریت کلان کشور، افزود: ایشان در سال ۱۳۹۶ به عرصه انتخابات ریاست جمهوری ورود پیدا کردند و در تبلیغاتی که داشتند به وضوح تمایز این شهید گرانقدر با دیگر رقبا مشخص شد.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: شهید حجت‌الاسلام رئیسی دارای شخصیتی اخلاق‌مدار بود و در تمامی شرایط مصالح نظام مقدس جمهوری اسلامی را در نظر داشت و حتی جایی که علیه ایشان اقدامات و تخریب‌هایی صورت می‌گرفت در کمال کرامت و بزرگواری از کنار آن‌ها عبور می‌کرد چراکه می‌دانست وارد شدن به عرصه پاسخگویی به چنین مواردی ممکن است به ضرر انقلاب اسلامی ایران تمام شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظمی عنوان کرد: در مناظره انتخاباتی سال ۱۳۹۶ که شهید حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی حضور داشتند اتهامات و تخریب‌هایی علیه شخصیت ایشان ایجاد شد و با توجه به اینکه این شهید گرانقدر وقت آخر یعنی طلایی‌ترین فرصت برای پایان دادن به مناظره را در اختیار داشت، اما همچنان در کمال اخلاق‌مداری و بزرگواری این مناظره را به اتمام رساند.

وی اضافه کرد: اتصال شخصیت شهید حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی به بارگاه حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا (ع) و ارادت این شهید والامقام به امام رئوف ایشان را نسبت به اخلاقیات، ارزش‌ها و مبانی دینی و اسلامی متعهدتر کرده بود.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: شهید حجت‌الاسلام رئیسی در مدت کوتاه ریاست جمهوری خود بدون اینکه درگیر بازی‌ها و میدان‌های طراحی شده توسط افراد داخلی و خارجی شود و با تلاش شبانه‌روزی و مجاهدت مستمر اقدامات خوبی را در حوزه‌های زیربنایی و روبنایی برای مردم و جمهوری اسلامی رقم زد.

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظمی یادآور شد: آن چیزی که در شخصیت شهید حجت‌الاسلام رئیسی باید برای دیگران الگو و سرمشق باشد این است که حواشی ما را به خود مشغول نکند و تمام همت و تلاش خود را برای اعتلای نظام جمهوری اسلامی به کار بگیریم.

وی بیان کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های برجسته شخصیتی شهید حجت‌الاسلام رئیسی که می‌تواند برای همگان و به ویژه مسئولان الگو و سرمشق خوبی باشد ساده زیستی این شهید والامقام است، ایشان از اولین روزی که مسئولیت‌های مختلف را برعهده گرفت تا روزی که در این مسیر به شهادت رسید در کمال سادگی و به دور از اشرافی گری و تجمل‌گرایی که یکی از آفات جدی مسئولان است زندگی می‌کرد.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به روحیه ولایت‌مداری شهید حجت‌الاسلام رئیسی، افزود: این روحیه ایشان تنها به شعار محدود نمی‌شد و به صورت التزام عملی به ولایت فقیه بود درحقیقت این شهید گرانقدر در میدان عمل ثابت کرد که سرباز ولایت است و تماما در اختیار و تحت فرمان، ولی فقیه جامعه قرار دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظمی ادامه داد: مجموع ویژگی‌های اخلاقی شهید حجت‌الاسلام رئیسی مانند ساده زیستی، ولایت‌مداری، صبر، متانت، پرهیز از حواشی، پرتلاشی، پرکاری و... به ندرت در یک فرد وجود دارند.

وی عنوان کرد: در شرایط فعلی که مقرر است مجلس شورای اسلامی جدید کار خود را آغاز کند و انتخابات ریاست جمهوری نیز در پیش خواهد بود همچنین با توجه به اینکه متاسفانه چند تن از مسئولان بلند پایه نظام مقدس جمهوری اسلامی در حادثه سقوط بالگرد به شهادت رسیدند لازم است تمامی جریان‌ها بدون پرداختن به حواشی و مشغول شدن به بازی‌هایی که توسط دشمنان طراحی می‌شود؛ وحدت، انسجام و اتحاد خود را حفظ کنند تا نظام اسلامی از این مرحله نیز به سلامت عبور کند.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی مصائب سخت و بزرگ بسیاری مانند ارتحال امام خمینی (ره) بر نظام جمهوری اسلامی گذشته است، اما مردم بدون توقف و با قدرت بیشتر مسیر را طی کرده‌اند و در آینده نیز این روند ادامه خواهد داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظمی خاطرنشان کرد: با ایمان به قدرت خدای متعال همچنین با اتکا به اراده ملت ایران مسیر پیشرفت جمهوری اسلامی ایران به شکل هوشمندانه و بدون وارد شدن در حواشی و مسائل فرعی طی خواهد شد.

ارسال نظر