حجت‌الاسلام والمسلمین کارگر تشریح کرد:

اهمیت شناخت اندیشه‌های شهید حجت‌الاسلام رئیسی و به کارگیری آن‌ها در امور کشور

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: شهید حجت‌الاسلام رئیسی همواره نسبت به موضوعات مختلف کشوری و مشکلات مردم تحلیل، برنامه و دغدغه داشتند به همین جهت نیز امروز لازم است اندیشه‌ها، باورها، نظریه‌پردازی‌ها و تحلیل‌های ایشان احصا و به کار گرفته شوند.
۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۱

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوذر کارگر، رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حجت‌الاسلام رئیسی و همراهان ایشان، اظهار کرد: این شهید گرانقدر بیش از ۴۰ سال در عرصه‌های گوناگون مانند آستان قدس رضوی، قوه قضائیه، قوه مجریه و... به مردم خدمت‌رسانی کرد و شهادت به ویژه در ایام میلاد امام رضا (ع) بهترین پاداش برای ایشان بود.

وی با بیان اینکه شهید حجت‌الاسلام رئیسی یک عالم فاضل بودند، افزود: علی‌رغم برخی بی اخلاقی‌ها که این شهید والامقام را متاسفانه در رقابت‌های انتخاباتی بی‌سواد معرفی می‌کردند، اما ایشان دکتری فقه و مبانی حقوق خصوصی داشتند همچنین فردی اهل مطالعه، فکر، تحلیل و اندیشمند در زمینه‌های مختلف بودند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: شهید حجت‌الاسلام رئیسی پیش از اینکه به امور اجرایی کشور وارد شوند نیز نسبت به موضوعات مختلف کشوری و مشکلات مردم تحلیل، برنامه و دغدغه داشتند به همین جهت نیز امروز لازم است اندیشه‌ها، باورها، نظریه‌پردازی‌ها و تحلیل‌های ایشان احصا و به کار گرفته شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین کارگر عنوان کرد: شهید حجت‌الاسلام رئیسی در قوه قضاییه با محوریت عدالت به امور ورود پیدا می‌کرد یعنی مفهوم عدالت و اجرای آن برای ایشان از اهمیت بالایی برخوردار بود همچنین با آرامش، وحدت، مهربانی، حفظ شان و جایگاه تمامی افراد مجموعه دستگاه قضا به پیگیری سند تحول قوه قضاییه و هوشمندسازی این قوه پرداخت و در این زمینه به موفقیت‌های بسیاری دست پیدا کرد که موجب تسهیل و روان شدن امور مردم شد.

وی اضافه کرد: در زمان حضور شهید حجت‌الاسلام رئیسی در آستان قدس رضوی ایشان هرگونه هزینه‌کرد، سرمایه‌گذاری و امور اقتصادی که دور از شان این مکان معنوی بود را لغو کرد و درمقابل اقدام به راه‌اندازی طرح‌هایی مانند زائر اولی‌ها کرد همچنین توسط ایشان در مراکز فقیرنشین مشهد آشپزخانه‌هایی راه‌اندازی شد، ایجاد بهترین درمانگاه‌ها و مراکز درمانی در نزدیکی حرم رضوی برای تسهیل امور زائران نیز از دیگر اقدامات این شهید والامقام بود.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: بنابراین جهت‌دهی موقوفات و درآمد‌های آستان قدس به سمتی که برای مردم نفع و منفعتی داشته باشند از جمله مهم‌ترین اقدامات شهید حجت‌الاسلام رئیسی بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین کارگر با اشاره به توجه جدی شهید حجت‌الاسلام رئیسی به فرهنگ مقاومت و حمایت از آن، یادآور شد: بارزترین روحیه این شهید گرانقدر در تمامی مسئولیت‌هایی که برعهده داشتند توجه نداشتن به حواشی و اختلافات بود بنابراین ایشان همواره مخالفان خود را تکریم می‌کردند.

وی بیان کرد: اخلاص، مجاهدت، پیگیری، خستگی ناپذیری و... از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های شخصیتی شهید حجت‌الاسلام رئیسی بود همچنین می‌توان ایشان را به عنوان مصداقی بارز از تحقق فرهنگ رضوی و اهل بیت عصمت و طهارت در مقام و جایگاه یک مسئول معرفی کرد.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری افزود: با وجود اینکه متاسفانه بداخلاقی‌های جدی از سوی برخی جناح‌ها نسبت به شخصیت شهید حجت‌الاسلام رئیسی رخ داد، اما ایشان در طول یک سال بار‌ها با مجموعه‌های مختلف و سرحلقه‌های گروه‌های سیاسی نشست برگزار کرده و با آرامش و متانت به صحبت‌های آن‌ها گوش می‌کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین کارگر ادامه داد: یکی از مهم‌‎ترین ابعاد شخصیتی شهید حجت‌الاسلام رئیسی مردمی بودن ایشان بود درواقع مردم خط قرمز ایشان بودند لذا هرجایی که برای رفع مشکلات مردم به وحدت‌آفرینی نیاز بود ایشان در این امر پیش قدم می‌شدند و منتظر مهیا شدن ملزومات تشریفاتی و تشکیلاتی نبودند.

وی با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های اخلاقی شهید حجت‌الاسلام رئیسی که نمی‌توان از آن سخن نگفت خلوص ایشان بود، عنوان کرد: صحنه‌های اشک ریختن این شهید گرانقدر در کنار ضریح نورانی و شریف حضرت رضا (ع) در جایگاه‌های مختلف رئیس آستان قدس رضوی، رئیس دستگاه قضا و ریاست جمهوری بیانگر همین خلوص است و به علت همین ویژگی اخلاقی بود که ایشان تا این حد در قلوب مردم ایران عزیز و دارای جایگاه والا بود.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: درمجموع شهید حجت‌الاسلام رئیسی در اندیشه و فکر همچنین در عمل و اجرا به شدت پایبند و پیرو مکتب قرآن و اهل بیت (ع) بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین کارگر خاطرنشان کرد: در زمان ریاست جمهوری شهید حجت‌الاسلام رئیسی برای اولین بار شورای توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی کشور به ریاست رییس جمهور برگزار شد و این موضوع بیانگر اهمیت این موضوع برای ایشان بود درحقیقت موضوعات فرهنگی و قرآنی از جمله مهم‌ترین دغدغه‌های این شهید گرانقدر بود.

ارسال نظر