کد خبر: ۱۵۹۰۱
خبرگزاری مهر| واکنش کاربران خارجی «ایکس» به نامه آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای

ما به رهبرانی همچون رهبر ایران نیاز داریم

نامه رهبر انقلاب به دانشجویان آمریکایی با استقبال کاربران انگلیسی‌زبان شبکه اجتماعی «ایکس» مواجه شد تا جایی که برخی آرزو کردند کاش رهبرانی همانند رهبر جمهوری اسلامی ایران داشتند.
۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۴

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، دانشگاه‌های آمریکا از اوایل اردیبهشت به نشانه اعتراض به نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در نوار غزه، شاهد اعتراض‌هایی است که از نگاه ناظران، نمونه آن در دهه ۱۹۶۰ میلادی و اعتراض‌های دانشگاه‌های این کشور به جنگ ویتنام دیده شده‌بود.

این اعتراض‌ها در بیش از ۵۰ دانشگاه آمریکا به نسل‌کشی صهیونیست‌ها تا جایی پیش رفت که دامنه آن برخی دیگر از کشورهای غربی استرالیا (دانشگاه‌های ملبورن و سیدنی)، کانادا (دانشگاه‌های مک‌گیل و کنکوردیا)، فرانسه (مؤسسه مطالعات سیاسی پاریس و دانشگاه سوربن)، ایتالیا (دانشگاه ساپینزا)، انگلیس (دانشگاه‌های لیدز، کالج لندن و دانشگاه وارویک) و غیره کشیده‌شد.

در همین ارتباط رهبر معظم انقلاب بامداد روز پنج‌شنبه نامه مهمی خطاب به دانشجویان حامی فلسطین در آمریکا منتشر کردند که تاکنون بازتاب‌های وسیعی در رسانه‌های جهان داشته‌است و هر کدام از زاویه‌ای به بازتاب این نامه پرداخته‌اند.

بعد از انتشار نامه رهبر معظم انقلاب به دانشجویان حامی فلسطین در آمریکا از سوی رسانه‌های مختلف، کاربران انگلیسی‌زبان در حساب‌های خود در شبکه اجتماعی ایکس واکنش نشان دادند. آنها با انتشار بخش‌هایی از نامه مهم رهبر انقلاب به بیان نظرهای خود پرداختند.

واکنش اولیه به این نامه، ابراز خرسندی و استقبال بود به ویژه آن بخش که ایشان خطاب به دانشجویان آمریکایی نوشتند «شما الان در قسمت درست تاریخ قرار گرفته‌اید.» کاربری با درج تصویرهای مرتبط با خشونت پلیس با جنبش حامی فلسطین، همین بخش از بیانات رهبر معظم انقلاب را برجسته کرد.

ما به رهبرانی همچون رهبر ایران نیاز داریم

کاربر دیگر نیز بخش‌هایی از این نامه را بازتاب داده و خطاب به رهبر انقلاب با درج ای موجی احترام نظامی، نوشته‌است: با تشکر از رهبر معظم، احترام عمیق من نثار شما باد.

ما به رهبرانی همچون رهبر ایران نیاز داریم

یک کاربری که در بیو صفحه ایکس، خود را فعال حقوق بشر و کارشناس ژئوپلیتیک معرفی کرده‌، نوشته‌است: رهبر معظم انقلاب ایران با دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا ابراز همبستگی کردند. به حرف‌های مزخرف گوش فرا ندهید…اعتراض‌ها جواب می‌دهند!

ما به رهبرانی همچون رهبر ایران نیاز داریم

کاربر دیگری در صفحه خود نوشته‌است: نامه امام خامنه‌ای به دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا یادآوری قدرتمندی از اهمیت ایستادگی در برابر ظلم و دفاع از عدالت است. مردم فلسطین دهه‌ها از بی‌عدالتی رنج برده‌اند و ضروری است که همه ما دست به دست هم دهیم و از مبارزه آنها برای آزادی و تعیین سرنوشت حمایت کنیم.

در ادامه این پست آمده‌است: بیایید با هم کار کنیم تا حقوق و کرامت مردم فلسطین را حفظ و برای آینده‌ای که در آن صلح و عدالت حکمفرما است، تلاش کنیم.

ما به رهبرانی همچون رهبر ایران نیاز داریم

کاربر دیگری که در عکس پروفایل، چهره خود را با چفیه فلسطینی پوشانده و در سلسله پست‌های خود حمایت مجدانه خود از فلسطین را به تصویر می‌کشد، خطاب به رهبر انقلاب اسلامی، نوشته‌است که «شما طرف درست تاریخ ایستاده‌اید، اگر کنار فلسطین بایستید».

ما به رهبرانی همچون رهبر ایران نیاز داریم

محتوا و پیام نامه رهبر معظم انقلاب گفت‌وگوهایی را نیز میان کاربران ایکس به راه انداخت و نشان داد که یهودی‌ها و مسلمانان در انزجار از رژیم صهیونیستی هم‌نظر و هم‌قدمند.

فردی با نام کاربری «یهودی ضد صهیونیسم» در پستی تاکید می‌کند که «یهودیان واقعی در کنار فلسطین، ایران و بشریت و در سمت درست تاریخ ایستاده‌اند.»

کاربر دیگری با نام «هما زهرا» که مشخص است یک مسلمان است، در پاسخ به «یهودی ضد صهیونیسم»، یادآوری می‌کند که «ما یکی هستیم.»

در این میان کاربر سوم با نام «کابوس آمریکایی» کلامی از قرآن به زبان می‌آورد و تاکید می‌کند که «درس قرآن برای روابط انسانی این است: ظلم نکنید و مقابل ظلم و ستم بایستید»؛ پاسخی که با تأیید کاربران دیگر مواجه می‌شود.

ما به رهبرانی همچون رهبر ایران نیاز داریم

تنها کاربران عادی ایکس نبودند که به نامه رهبر معظم انقلاب و پیام آن پرداختند، برخی از چهره‌های سیاسی مهم آمریکایی نیز به این موضوع ورود کردند، البته با نگاه و رویکرد متفاوت.

«برایان ماست» نماینده مجلس نمایندگان آمریکا با بازنشر پیام رهبر انقلاب به دانشجویان حامی فلسطین در آمریکا در شبکه اجتماعی ایکس، دانشجویان آمریکایی را سرزنش و خطاب به ادعا کرد: «اگر آیت‌الله شما را تحسین می‌کند، قطعاً در سمت اشتباه تاریخ هستید!»

ما به رهبرانی همچون رهبر ایران نیاز داریم

«مایک جانسون» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز با بازنشر متن نامه رهبر انقلاب به دانشجویان حامی فلسطین در آمریکا نوشت: «اگر آیت‌الله را راضی کرده‌اید، آمریکا را از دست داده‌اید».

ما به رهبرانی همچون رهبر ایران نیاز داریم

در مجموع، بسیاری از کاربران انگلیسی‌زبان ایکس، اقدام رهبر معظم انقلاب را ستودند و آرزو کردند که کاش رهبری همانند آیت‌الله خامنه‌ای داشته‌باشند.

ما به رهبرانی همچون رهبر ایران نیاز داریم

کاربری در این پیوند در حساب شخصی خود در ایکس نوشت که «ما به رهبرانی همچون او (رهبر انقلاب) نیاز داریم»

ما به رهبرانی همچون رهبر ایران نیاز داریم

کاربر انگلیسی‌زبان دیگری که احتمال می‌رود با توجه به محتوای پُستش یک ایرانی‌الاصل باشد، تاکید می‌کند در جهانی که همه در آرزوی یک رهبر واقعی‌اند، ما خوش‌شانس هستیم که رهبری مهربان، با درایت، فداکار، تزلزل‌ناپذیر داریم که برای رضای خدا کار می‌کند.

وی از خداوند به خاطر وجود چنین رهبر برجسته و فرزانه‌ای سپاسگزاری می‌کند و تاکید می‌کند به دلیل صداقت و دلسوزی رهبر معظم انقلاب، او و دیگران بدون ترس گام در مسیر درست می‌گذارند.

ارسال نظر