کد خبر: ۱۵۹۰۴
مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل:

مکتب امام خمینی (ره) محور وحدت امت اسلامی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: مکتب و اندیشه امام خمینی (ره)  محور وحدت و انسجام امت اسلامی است.
۱۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۵

 

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام قاسم جعفرزاده در مصاحبه با تسلیت فرارسیدن سی و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، در سخنانی تعهد و ایمان راستین به خداوند را از صفات  حضرت امام خمینی (ره) بیان و اظهار کرد:مردمی بودن و اسلامی بودن دو رکن مورد تاکید امام راحل در انقلاب اسلامی بود که مجموع آن‌ها موجب پیروزی انقلاب اسلامی شد.


وی افزود: تحقق عدالت اجتماعی شاخصه اصلی مکتب امام خمینی (ره) بود و بر این امر اعتقاد داشت که اگر عدالت در جامعه رعایت شود، حکومت داری نتیجه موفقیت آمیزی با خود به همراه داشته و پیشرفت و آبادانی همه جانبه کشور محقق خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل تاکید کرد: امام خمینی (ره) در تثبیت ارزش‌های اسلامی در ایران و به ثمر نشاندن درخت انقلاب پایمردی بی نظیری داشت که این شخصیت در طول تاریخ تکرار نشدنی است.

قیام ۱۵ خرداد تبلور بیداری اسلامی در انقلاب است

مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل در ادامه درایت و رهبری هوشمندانه امام خمینی (ره) در هدایت قیام ۱۵ خرداد را یک حرکت الهی و برگرفته از مکتب امام حسین (ع) برشمرد و افزود: شخصیت امام به قدری ارزشمند بود که بسیاری از سیاست مداران و اندیشه ورزان داخلی و خارجی در سراسر جهان به تحقیق و مطالعه شخصیت کاریزماتیک وی پرداختند و در هدایت افکار و رهبری قیام‌ها از ایشان الگو گرفتند.

حجت الاسلام جععفرزاده شکل گیری انقلاب را در دوران اوج درماندگی مردم ایران از ستم‌های زمانه به درخشش نوری در جهان اسلام تشبیه کرد و گفت: انقلابی که به دست امام از روز ۱۵ خرداد آغاز به شکل گیری گرفت، تعجب و حیرت تمام جهانیان را بر انگیخت و ریشه این انقلاب هنوز هم آن قدر قوی است که در برابر ظلم تمام دشمنان استوار باقی مانده است.

حضور گسترده در انتخابات ریاست جمهوری عامل یاس دشمنان نظام اسلامی است

عضو شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل، به مسئله انتخابات ریاست جمهوری روز ۸ تیر و اهمیت حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی اشاره کرد و افزود: در اندیشه سیاسی حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، حضور حداکثری و فعال مردم در عرصه‌ی انتخابات یک اصل است و اهمیت ویژه‌ای دارد؛ زیرا مشارکت در تعیین سرنوشت اجتماعی و سیاسی، حق همه آحاد جامعه و اصلی عقلانی و شرعی است.

وی بر لزوم احساس مسئولیت انسان نسبت به سرنوشت فردی و جمعی خویش تاکید و خاطرنشان کرد: مشارکت افراد در اداره امور اجتماعی و تعیین کارگزاران، از حقوق اولیه هر مسلمانی به حساب می‌آید لذا باید با حضور گسترده و انتخاب همراه با بصیرت و آگاهی دشمنان نظام اسلامی را مایوس کرده وسرنوشت کشور را به بهترین شکل ممکن رقم بزنیم.

ارسال نظر