کد خبر: ۱۵۹۱۷
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان:

مکتب امام خمینی (ره) الهام‌بخش انسان‌های آزاده است

مدیرکل تبلیغات اسلامی زنجان گفت: نهضت امام خمینی (ره) به تقابل با جریان استکبار جهانی پرداخت و مکتب او الهام‌بخش انسان‌های آزاده جهان شد.
۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۳۴

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام علی یوسفی در گفت‌وگویی اظهار کرد: هر ساله، ۱۴ و ۱۵ خرداد، یادآور عظمت امام انقلاب اسلامی است و نقطه عطفی در شکل‌گیری جمهوری اسلامی به‌شمار می‌رود و رحلت ایشان در ۱۴ خرداد ۱۳۶۸ و حضور میلیونی مردم در تشییع این مرد بزرگ تاریخ نشان از جایگاه او در قلوب مردم داشت.

وی ابراز کرد: ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ شروع قیام فراگیری بود که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد و آحاد مردم را نسبت به هویت رژیم منحوس پهلوی آشنا و ماهیت وابستگی و ناتوانی این رژیم و فساد افکار و اعمال ضد اسلامی آن را مشخص کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان یادآور شد: مردم زیر سایه هدایت‌ها، فرامین و راهبری امام راحل توانستند قیام را آغاز کنند تا در سال ۵۷ به ثمر بنشیند و منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شود.

وی با اشاره به اینکه با حرکت‌های امام خمینی (ره) دنیا احساس کرد که وقایع جدیدی در حال رقم خوردن است، عنوان کرد: امام راحل شخصیتی بی‌نظیر در جهان بود که ظهور او و شکوفا شدن پیام‌ها و اندیشه‌های او، جریان استکباری حاکم بر دنیا را به لرزه درآورد.

یوسفی با بیان اینکه امام خمینی (ره) حرکتی را آغاز کرد که در بهمن ۵۷ به ثمر رسید، تصریح کرد: در ادامه این حرکت، با راهبری امام عظیم‌الشأن ایران و جامعه اسلامی توانست از فراز و نشیب‌هایی که در مقابل این انقلاب نوپا قرار داشت عبور کند و به سمت قله‌های پیشرفت و تمدن سازی حرکت کند.

وی مکتب ایجاد شده توسط امام خمینی (ره) را الهام‌بخش انسان‌های آزاده دنیا خواند و گفت: رهبر معظم انقلاب نیز تشریح کردند که باید به سمت تمدن نوین اسلامی حرکت کنیم و این چیزی جز راهی که امام خمینی (ره) آغاز کردند، نیست.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه ابعاد شخصیتی امام خمینی (ره) بسیار گسترده است، خاطرنشان کرد: ویژگی که بیشتر در دل مردم رسوخ کرد شخصیت الهی این مرد بزرگ بود. امام چیزی جز خدا را نمی‌دید و در تصمیم و عمل خود امر الهی را در نظر داشت و جامعه را به سمت مکتب رهایی بخش اسلام سوق داد.

ارسال نظر