کد خبر: ۱۵۹۷۵
حجت الاسلام حسینی مطرح کرد:

هر محله و هر مسجد یک سنگر تبیین است

یک روحانی فعال جهادی گفت: هر محله و هر مسجدی یک سنگر تبیین و یک تریبون تبلیغی برای طلاب و روحانیون در بحث جهاد تبیین است.
۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۲۶

هر محله و هر مسجد یک سنگر تبیین استبه گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام سید علی اکبر حسینی با اشاره به نقش جامعه روحانیت در جهاد تبیین گفت: روحانیت جایگاهشان با توجه به سنگر‌های محله‌ای که به دست گرفته‌اند مشخص است، هر محلی و هر مسجدی یک سنگر تبیین است، یک تریبون تبلیغی است برای طلاب و روحانیون در بحث جهاد تبیین، نگاهی که رهبر معظم انقلاب در بر این موضوع و محوریت داشتند یک بستر مناسب و مهیا و بزرگ است.

وی با اشاره به حوزه تربیتی و آموزشی برای کودکان و نوجوانان افزود: دوره‌های متنوعی را در حوزه تربیتی و آموزشی کودکان اجرا کرده‌ایم و در حال حاضر هم برنامه‌های متنوعی با محتوا‌های متنوع به شیوه‌های جذاب و نوین در باب تربیت کودک و نوجوان را داریم.

 حجت الاسلام سید علی اکبر حسینی گفت: در بحث کودکان و نوجوانان دو هیئت اختصاصی برای دختران و پسران راه اندازی و در حال فعالیت است، در حال حاضر هم برنامه‌های متنوع رهروان ولایت در مباحث جلسات قرآنی، حلقه‌های طرح صالحین، پیش دبستانی و مهد قرآن، کلاس‌های زبان، کلاس‌های چرتکه در حال برگزاری و فعالیت است.

وی در ادامه در بحث خانواده و فرزند آوری افزود: در بحث خانواده آموزش سه شنبه‌های مهدوی، سربازان آخر الزمان برنامه هفتگی ثابت را داریم، یک برنامه به صورت هیأت‌های خانگی برای خانم‌ها با محوریت فرزند آوری و تربیت فرزند مختص خانم‌ها، هفته‌ای یک شب در خانه خانم ها‌ی محل انجام می‌شود.

وی با اشاره به بحث حجاب و جایگاه مادر در خانواده، تربیت سربازان امام زمانی، مهدویت موضوعاتی است که در برنامه‌های ما مطرح می‌شود افزود: در برنامه‌های ماه مبارک رمضان، سخنرانی‌هایی که در شب‌های قدر داشتیم بحث فرزند آوری و جمعیت یکی از موضوعاتی بود که خیلی مورد توجه قرار گرفت و یک برنامه شاخص و اختصاصی بوده است.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به انتظار از مسؤلین حمایت از مجموعه‌های فرهنگی است افزود: با توجه به تجربه‌ای که داشتیم امید و انتظاری از مسؤلین نداریم چرا که که غالب برنامه‌های ما مردم نهاد است و خروجی بهتری دارد تا اینکه مجموعه‌ها باشند، کمک‌های مادی اگر داشته باشند در بحث فرهنگی بهتر است و انتظار خاصی نداریم.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار