کد خبر: ۱۶۰۱۱
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان:

تقویت بنیان‌های تربیتی مساجد نیازمند تعامل با افراد محله است

مدیرکل تبلیغات اسلامی زنجان با تأکید بر ایجاد جذابیت برای حضور نسل نو در مساجد گفت: تقویت بنیان‌های تربیتی مساجد نیازمند تعامل با افراد محله است.
۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۹

 

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی،  حجت‌الاسلام علی یوسفی در نشست با روحانیون مستقر در آستانه دهه ولایت اظهار کرد: مهمترین محور و زیرساخت در حوزه تبلیغ دین، پایگاه مسجد است و در این بین نقش امامت روحانی در مسجد و منطقه برجسته است.

وی با بیان اینکه نحوه تعامل و ارتباط با اهالی مسجد و محله بسیار مهم است، عنوان کرد: ارتباط‌گیری با نسل نو و ایجاد تحرک در آن‌ها برای فعالیت‌های مسجدی یکی از وظایف امام جماعت مساجد به‌شمار می‌رود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان ضعف حضور نسل نو در مساجد را از چالش‌های امروز خواند و گفت: البته در برخی مساجد با فعالیت امام مسجد و ایجاد حلقه‌های فرهنگی و تربیتی حضور فعال نوجوانان به چشم می‌خورد.

وی با تأکید بر لزوم تقویت بنیان‌های تربیتی مسجد و ایجاد جذابیت برای حضور نوجوانان و جوانان یادآور شد: برای اینکه بستر را برای حضور نسل نو در فعالیت‌های مذهبی و فرهنگی در مساجد تقویت کنیم باید این دیدگاه در اهالی محله هم تقویت شود.

یوسفی با بیان اینکه بعضی از اهالی فهم دقیقی از مسائل تربیتی ندارند و برخی سلایق مختلف اجازه بستر‌های تبلیغاتی را نمی‌دهد، تصریح کرد: در این بین هنر امام مسجد این است که بتواند با سیاست و برنامه‌ریزی همه این زمینه‌ها را فعال کند.

وی نگاه تعاملی با اهالی را مهم دانست و افزود: مسجد شاخص مسجدی است که در آن نوجوان و جوان حضور یابد؛ چراکه آینده دین و انقلاب به این افراد بستگی دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه امام، مدیر مسجد و هیئت امنا، ابزار اجرایی است، خاطرنشان کرد: برای پیشبرد امور باید رویکرد تعاملی اتخاذ کرد و اداره تبلیغات اسلامی نیز می‌تواند در بحث محتوا و پشتیبانی کمک کند.

وی با بیان اینکه امام هر محله باید برای منطقه عملیاتی خود متناسب با زیست‌بوم برنامه‌ریزی کند، ادامه داد: بنا به نیاز منطقه باید برخی ظرفیت‌ها را فعال‌تر کرد.

ارسال نظر