حجت‌الاسلام والمسلمین طاهری بیان کرد:

جشن‌های عید غدیر باید با رویکرد اکمال دین برگزار شوند

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: در برگزاری جشن‌های معنوی مانند عید غدیر باید رویکرد اکمال دین وجود داشته باشد و اجتماعات باید به گونه‌ای باشد که به افکار عمومی دنیا این دیدگاه را انتقال دهد که درصد بالایی از جامعه پای ارزش‌های دینی خود ایستاده‌اند.
۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۱

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی طاهری، مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری درخصوص برگزاری میهمانی خانوادگی غدیر در شهرکرد، اظهار کرد: سال گذشته برای اولین بار در استان میهمانی بزرگ غدیر در شهرکرد برگزار شد و مورد استقبال بالای مردم قرار گرفت.

وی افزود: در برگزاری جشن‌های معنوی مانند عید غدیر باید رویکرد اکمال دین وجود داشته باشد یعنی این اجتماعات در نظام مردم سالاری دینی باید به گونه‌ای باشد که به افکار عمومی دنیا این دیدگاه را انتقال دهد که درصد بالایی از جامعه پای ارزش‌های دینی خود ایستاده‌اند به همین جهت حضور تمامی مردم با افکار، سلایق و دیدگاه‌های متفاوت در اینگونه جشن‌ها اهمیت بالایی دارد که نمونه مهم این اتفاق نیز راهپیمایی اربعین یا جشن‌های مردمی عید غدیر است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: سال گذشته برای اولین بار در شهرکرد یک اجتماع ایمانی حول مهم‌ترین ارزش ما یعنی غدیر و ولایت امیرالمومنین (ع) شکل گرفت و امسال نیز این میهمانی بزرگ برای دومین سال برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین طاهری با اشاره به اهمین موضوع غدیر، عنوان کرد: خداوند متعال ۲۳ سال رسالت پیامبر اکرم (ص) را در یک سمت و خبر ولایت حضرت علی (ع) را در سمت دیگر قرار داده و این امر بیانگر اهمیت و ارزش غدیر است چراکه ولایت امیرالمومنین (ع) مبنای حکومت اسلامی، نظام سیاسی و اجتماعی در جامعه است.

وی اضافه کرد: میهمانی غدیر و ولایت امام علی (ع) باید دینداری مردم را به افکار عمومی دنیا نمایان کند همچنین موجب ایجاد یاس و ناامیدی در دل کفار شود، قرآن کریم نیز در این رابطه می‌فرماید: «الْیَوْمَ یَئِسَ الَّذِینَ کَفَرُواْ مِن دِینِکُمْ» بنابراین باید این میهمانی بزرگ به شکلی برگزار شود که دشمنان از نفوذ در جامعه ایمانی امیرالمومنین (ع) ناامید شوند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه اجتماعات غدیر باید به شکلی خاص و نه تنها به صورت گروهی باشند، تصریح کرد: در روز عید غدیر پیمان‌های گروهی مساجد و محلات وجود دارد که به برگزاری برنامه خواهند پرداخت، اما عهد اجتماعی و حضور تمامی افراد جامعه در میهمانی خانوادگی غدیر درحقیقت تداعی کننده اجتماع غدیر است که به خواست پیامبر اکرم (ص) با حضور همه مردم برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین طاهری یادآور شد: انتقال پیام غدیر باید «إلی یوم القیامة» ادامه داشته باشد پس این رسالت بر عهده همه افراد در تمامی دوران‌ها قرار دارد که باید به آن عمل کنند و خوشبختانه این اتفاق سال گذشته به واسطه برگزاری میهمانی بزرگ غدیر در شهرکرد رقم خورد.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع مجموعه فرهنگی کشور، بیان کرد: ایشان در فرمایشات خود به برگزاری برنامه‌هایی مانند میهمانی خانوادگی غدیر که نهاد‌های دولتی تنها نقش پشتیبان دارند و بخش اصلی کار توسط مردم انجام می‌شود توصیه و سفارش داشتند و این امر را یک فراوری مطلوب برای اقدامات فرهنگی و اجتماعی توصیف کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری افزود: به لطف خداوند متعال سال گذشته میهمانی غدیر در شهرکرد برگزار شد و با رصد‌های صورت گرفته در فضای مجازی مشخص شد برخی گروه‌های ضدفرهنگی در استان به شدت از برگزاری این برنامه ناراحت و ناراضی بودند که این امر بیانگر این است که این میهمانی اثرات مثبت فراوانی در جامعه به دنبال خواهد داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین طاهری ادامه داد: از اسفندماه سال گذشته جلسات گفتگو و هم‌اندیشی پیرامون برگزاری هرچه بهتر میهمانی خانوادگی غدیر در شهرکرد درحال برگزاری است و کارگروه‌های ویژه این میهمانی نیز تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه با استفاده از تجربه سال گذشته در تلاش هستیم مشکلات و کمبود‌هایی که در برگزاری میهمانی خانوادگی غدیر وجود داشت را شناسایی و برطرف کنیم، عنوان کرد: همانند سال گذشته در این حوزه ادارات و نهاد‌های بسیاری مانند شرکت برق، شرکت گاز استان، سازمان جهاد کشاورزی، پلیس راهنمایی و رانندگی، شهرداری و... مشارکت دارند که جای تقدیر است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: تعبیه وسایل بازی ویژه کودکان، نصب تبلیغات شهری متناسب با عید غدیر، تامین روشنایی مسیر برگزاری میهمانی خانوادگی غدیر در خیابان کاشانی شهرکرد و آبرسانی به مواکب از جمله مواردی است که باید با همکاری تمامی نهاد‌ها و دستگاه‌های استان محقق شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین طاهری با اشاره به اهمیت تشویق مردم برای حضور در میهمانی خانوادگی غدیر، تصریح کرد: بخش مهمی از این امر برعهده صداوسیما، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، مرکز رسانه سازمان تبلیغات اسلامی استان است، اما بخشی دیگری از این امر به موضوعات انگیزشی بستگی دارد یعنی تهیه جوایزی برای اهدا به حاضرین می‌تواند اثرگذاری مطلوبی داشته باشد که در این زمینه می‌توان به سمت جلب همکاری بانک‌ها حرکت کرد.

وی یادآور شد: جلب همکاری اصناف و کسبه به ویژه در خیابان کاشانی نیز یکی دیگر از موضوعات مهم و ضروری در برگزاری میهمانی خانوادگی غدیر است برای مثال امسال یکی از مساجد شهر قصد پخت کیک ۱۱۰ متری دارد و قنادی‌های شهر می‌توانند در این زمینه کمک‌رسان باشد همچنین مشارکت کسبه خیابان کاشانی و همکاری آن‌ها در برگزاری این میهمانی اهمیت ویژه‌ای دارد.

ارسال نظر