حجت‌الاسلام والمسمین داوری تشریح کرد:

اقدامات انجام شده در قالب پویش چله خدمت در شهرستان شهرکرد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرکرد با اشاره به اجرای پویش چله خدمت در این شهرستان همزمان با سراسر کشور، گفت: در این راستا اقدامات بسیاری اعم از برگزاری مراسم یادبود، برگزاری جلسات ختم قرآن، تهیه جهیزیه برای زوجین جوان، تهیه بسته‌های معیشتی، ارائه خدمات دندانپزشکی و... در شهرستان شهرکرد انجام شده است.
۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۸

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین داوری، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرکرد، اظهار کرد: پس از شهادت حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی و هیات همراه ایشان پویشی با عنوان «چله خدمت» در سراسر کشور راه‌اندازی شد تا افراد به نیابت از این شهدای گرانقدر به مردم خدمت‌رسانی کرده و برنامه‌هایی را در این راستا برگزار کنند.

وی افزود: در چهارمحال و بختیاری و شهرستان شهرکرد نیز مانند سراسر کشور اجرای پویش چله خدمت در دستور کار قرار گرفت و در ابتدای امر نیز مراسم یادبود شهدای عرصه خدمت با عنوان «چله قرآنی» در فضای مجازی شهرستان شهرکرد و توسط مدیران قرآنی برگزار شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرکرد ادامه داد: ختم قرآن کریم نیز یکی دیگر از برنامه‌های مرتبط با پویش چله خدمت در شهرستان شهرکرد بود که توسط دارالقرآن علم‌الهدی برگزار شد، در این برنامه بانوان قرآنی شهرستان حضور داشتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین داوری عنوان کرد: خانه قرآن شهیدان رحمانی نیز در پویش چله خدمت به ختم گروهی قرآن کریم پرداختند، هیات رزمندگان و خانه قرآن اشکفتک نیز در این پویش به خانواده‌های کم برخوردار در محله‌های فقیر نشین این منطقه خدمات دندانپزشکی ارائه کردند.

وی با اشاره به تهیه بسته‌های معیشتی توسط خانه قرآن و عترت شهدای اشکفتک، اضافه کرد: این بسته‌ها به نیابت از شهدای عرصه خدمت در بین خانواده‌های نیازمند توزیع شد همچنین در این منطقه دو سری جهیزیه تحویل نوعروسان شد و مبلغ ۲۰ میلیون تومان کمک درمان نیز به یک خانواده نیازمند برای تهیه دارو تحویل داده شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرکرد تصریح کرد: برگزاری مراسم بزرگداشت در شهرستان شهرکرد و دیدار با خانواده‌هایی که پدر آن‌ها گرفتار اعتیاد است و کمک‌رسانی به آن‌ها جهت اقدام برای ترک اعتیاد نیز از دیگر اقدامات انجام شده در شهرستان شهرکرد در راستای اجرای پویش خدمت است.

حجت‌الاسلام والمسلمین داوری یادآور شد: تلاوت قرآن کریم در مسجد مرتضی علی (ع) شهر هفشجان، ختم زیارت عاشورا و برگزاری محفل انس در خانه قرآن اسوه حسنه شهر سورشجان و هدیه آن به روح شهدای عرصه خدمت، برگزاری مراسم بزرگداشت در روستای مرغملک و برگزاری محفل هفتگی در موسسه جامعه‌القرآن کریم شهر شهرکرد نیز بخش دیگری از برنامه‌های اجرا شده در شهرستان شهرکرد هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: طی ۴۰ روز که پویش سراسری چله خدمت درحال برگزاری است در مرکز مشاوره حوزه علمیه شهرکرد به مراجعین خدمات مشاوره در حوزه‌های مختلف مانند خانواده، ازدواج، اختلالات روانی و... به صورت رایگان ارائه می‌شود.

ارسال نظر