کد خبر: ۱۶۱۴۲
نشر صاد| به نویسندگی محدثه قاسم‌پور

کتاب«شب آبستن» به بازار نشر رسید

کتاب «شب آبستن» نوشته محدثه قاسم پور به تازگی توسط نشر صاد در ۱۱ فصل و ۱۵۲ صفحه منتشر و روانه بازار نشر شده است.
۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۴

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، کتاب «شب آبستن» نوشته محدثه قاسم پور به تازگی توسط نشرصاد در ۱۱ فصل و ۱۵۲ صفحه منتشر و روانه بازار نشر شده است.

فصل های این رمان به ترتیب عبارتند از: چشمت را باز کن! گذشته نمی گذره! به خاطربچه ام، دروغگو نیستم، بلیت دارم، ذهنم که فلج نیست، برگه رو نمی‌دید؟ بده به من، کشتنش، تو خدایی؟ و چشمم را باز می‌کنم.

در بخشی از «دروغگو نیستم» فصل چهارم این کتاب می‌خوانیم:

«پادویی برای من افتخار نبود، حتی پله ترقی هم نبود. آقاجان می‌گفت: «کاسب نیستی. فقط از کاسبی حرافی و فضولی را خوب بلدی.» بعد از گرفتن مدرک مهندسی و شنیدن رفتار مامان با فاطمه بی خیال زندگی شدم. هرچه آقاجان اصرار کرد که کاسبی راه بنداز، توی گوشم نرفت. کسی نیاز به کار و کاسبی داشت که قصد ازدواج داشته باشد. برای امیدی که عمه از ازدواج نهی اش کرده بود چه امیدی به کار و کاسبی مانده بود. جواب آزمایش ژنتیک هم که آمد مطمئن شدم ازدواجم کار درستی نیست. دردهای عمه را دیده بودم بهترین کار همین ازدواج نکردن بود. شبیه کشیش‌های مسیحی رهبانیت پیشه کردم. شیره سوهان قم گیرم انداخت. از حجره داری بازار تهران رسیدم به حجره طبقه دوم حوزه.

چندپایه که گذشت، درس‌های سخت حوزه، محیط رسمی غیرقابل تشبیه به دانشکده مهندسی، دلسردم کرده بود. حوزه شبیه مهندسی نبود. دلم کنجکاوی و فرمول پیدا کردن خواست. سرگرمی ام ویندوزنصب کردن روی لپ تاپ هم حجره‌هایم بود. تیپ و قیافه ام را هم تغییر کردم. عمراً از بچه‌های قدیم و هم دانشگاهی‌ها کسی مرا تشخیص می‌داد. خودم هم این امید جدید را نمی‌شناختم.»

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار