حجت‌الاسلام والمسلمین طاهری تشریح کرد:

ابلاغ پیام انقلاب اسلامی به نسل جوان رسالت مبلغان دینی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: مهم‌ترین رسالت مبلغان دینی رساندن پیام انقلاب اسلامی به نسل جوان، تعمیق گفتمان دینی و توسعه مخاطب در فضای تبلیغات اسلامی است.
۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۴

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی طاهری، مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری در کلاس معارف مدیران استان اظهار کرد: یکم تیرماه سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی و آغاز هفته تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی است.

وی افزود: تبلیغات و اطلاع‌رسانی به معنای رساندن پیام به مخاطب است و قاعدتا اساسی‌ترین موضوعی که ما باید به مخاطبان انتقال دهیم گفتمان انقلاب اسلامی و خوانشی است که امام خمینی (ره) از اسلام در قرون اخیر داشتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین طاهری با بیان اینکه گفتمان ایشان امتداد اندیشه عالمان شیعه در طول تاریخ در وجه حکومتی و سیاسی است، عنوان کرد: ما باید تلاش کنیم تا این گفتمان را به مخاطبان در سرتاسر عالم انتقال دهیم.

وی با اشاره به بیانات امام خمینی (ره)، اضافه کرد: ایشان فرمودند «ما بر آنیم تا پرچم لا اله الا الله را بر قلل رفیع عالم به اهتزاز درآوریم» این پیام باید به عنوان یک پیام و گفتمان خاص در اندیشه اسلامی تولید، اقناع نخبگانی و پس از آن نیز اقناع عمومی شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: یکی از رسالت‌های مبلغان دینی رساندن پیام انقلاب اسلامی به نسل جوان است درحقیقت اساسی‌ترین وظیفه این افراد تعمیق گفتمان و توسعه مخاطب در فضای تبلیغات اسلامی است و بر همین اساس باید قرآن کریم محور و مبنای امور در سازمان تبلیغات اسلامی قرار بگیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین طاهری با اشاره به اجرای طرح زندگی با آیه‌ها در ماه مبارک رمضان، یادآور شد: در این طرح ۹.۶ درصد از جمعیت استان مخاطب حدود ۳۰ آیه مبنایی از قرآن کریم قرار گرفتند و از نظر جذب مخاطب در رتبه دوم کشوری قرار گرفتیم.

وی بیان کرد: طراحی و برنامه‌ریزی برای تامین مهندسی فکر اسلامی یکی دیگر از موضوعات بسیار مهم است که «طرح ولایت» در راستای تحقق این امر درحال انجام است و مخاطبان آن نیز اساتید حوزه‌های علمیه و دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان هستند که هر گروه از آن‌ها مخاطبانی دارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اهمیت گفتمان‌های عمومی و برنامه سازمان تبلیغات اسلامی برای تحقق این مهم، افزود: درحقیقت این موضوع که اندیشه اسلامی به صورت عمومی به سایر مخاطبان انتقال داده شود از اهمیت بالایی برخوردار است و حدود یک هزار و ۳۰۰ هیات مذهبی در استان، ۳۰۰ مداح، اصناف و... به انجام این ماموریت مشغول هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین طاهری ادامه داد: تبلیغ در مناطق عشایری چهارمحال و بختیاری نیز در قالب طرح «فصل استقبال» برای سومین سال درحال انجام است.

وی با تاکید بر اهمیت بانوان در جامعه، عنوان کرد: در این حوزه سازمان تبلیغات اسلامی طرحی را مبتنی بر اندیشه امامین انقلاب با عنوان «زن مسلمان ایرانی» یا «الگوی سوم درمقابل زن شرقی و زن غربی» پیش می‌برد و ذیل این مسئه نیز دختران هستند که حدود ۱۷۰ هزار از جمعیت چهارمحال و بختیاری را تشکیل می‌دهند، موضوع محوری سازمان در این زمینه نیز زیست عفیفانه است که شبکه دختران حاج قاسم در کل استان فعال شده همچنین همایش دختر خاله‌ها و زن، زندگی، ایستادگی از جمله برنامه‌هایی بود در همین راستا برگزار شدند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: در استان حدود ۵۰ هزار نوجوان وجود دارد که شامل پسران ۱۲ تا ۱۶ سال و دختران ۹ تا ۱۴ سال هستند، برای این طیف از جامعه نیز امسال اجرای طرح نسل قاسم در دستور کار قرار گرفت و از ۲۰۰ نقطه استان ۲۰۰ گروه طراحی شد که این افراد در برنامه‌هایی مانند اردوی نسل قاسم که شامل زیارت قبر مطهر شهید حاج قاسم سلیمانی و بازدید از ۱۱ کارخانه استان یزد بود شرکت کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین طاهری تصریح کرد: تاسیس مرکز رسانه انقلاب اسلامی یکی دیگر از اقداماتی است که در دستور کار اداره‌کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری قرار دارد و با وجود اینکه این مرکز در ابتدای مسیر است، اما گام‌های خوبی برداشته شده و در شبکه‌های اجتماعی ارتباط بالایی با مخاطبان برقرار شده است.

وی یادآور شد: در حوزه سخت‌افزاری حدود ۱۸۰ خانه عالم در چهارمحال و بختیاری وجود دارد که تعمیر، مرمت و نگهداری این خانه‌ها برعهده سازمان تبلیغات اسلامی است همچنین امید است با تامین بودجه لازم ایجاد این خانه‌های عالم در دستور کار قرار بگیرد چراکه طی سالیان گذشته امکان تاسیس مورد جدید وجود نداشت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: در سال گذشته دو اداره تبلیغات اسلامی در شهرستان‌های خانمیرزا و فلارد تاسیس شد و سال پیش از آن نیز در شهرستان سامان افتتاح اداره تبلیغات اسلامی صورت گرفت و درحال حاضر تنها در شهرستان‌های بن و فرخشهر این اداره وجود ندارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین طاهری با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی اداره‌کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری ضعف نیروی انسانی است، افزود: بیش از ۵۰ درصد ظرفیت پست‌های مصوب این اداره‌کل خالی است و ما با نیروی کمتر از ۵۰ درصد کار‌ها را به پیش می‌بریم.

وی خاطرنشان کرد: تقویت اندیشه مقاومت با محوریت آیات نورانی قرآن کریم یکی از مباحث گفتمانی مهم در سازمان تبلیغات اسلامی است که تحقق این امر با اجرای طرح زندگی با آیه‌ها در ایام محرم در دستور کار قرار دارد و محور این طرح نیز آیاتی است که حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) در مسیر سفر خود به کار برده‌اند.

ارسال نظر