حجت‌الاسلام والمسلمین طاهری تصریح کرد:

رساندن پیام غدیر به گوش جهانیان نیازمند اقدامی اجتماعی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: تاریخی شدن پیام غدیر و رساندن آن به گوش بشریت به یک اقدام ویژه اجتماعی، عمومی و همگانی مانند میهمانی خانوادگی غدیر نیاز دارد.
۰۲ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۳

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی طاهری، مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری در جمع مسئولان مواکب میهمانی خانوادگی غدیر در شهرکرد، اظهار کرد: علامه مجلسی در کتاب بهارالانوار روایتی را از جابربن‌عبدالله انصاری نقل می‌کند که ایشان در مجلسی حضور داشته و در آن حضرت امیرالمومنین (ع) چهار نفر از بزرگان صحابه پیامبر یعنی انس بن مالک، براء بن عازب، اشعث بن قیس و خالد بن یزید را مورد خطاب قرار می‌دهند.

وی افزود: امام علی (ع) در این مجلس خطاب به انس بن مالک فرمودند: اگر شما از پیامبر اکرم (ص) شنیده‌اید که «مَنْ کُنْتُ مَوْلَاهُ فَهَذَا عَلِیٌّ مَوْلَاهُ»، اما امروز سکوت کرده‌ای از دنیا نخواهی رفت مگر اینکه به برص دچار شوی.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: امام علی (ع) خطاب به نفر دوم فرمودند: اگر تو نیز از پیامبر اکرم (ص) ولایت علی (ع) را شنیده‌ای، اما شهادت به آن ندهی از دنیا نخواهی رفت مگر اینکه دو چشم خود را از دست بدهی و این خطابه برای نفر سوم و چهارم نیز ادامه پیدا می‌کند و بنابر نقل جابربن‌عبدالله انصاری هر چهار نفر به نفرینی که به دلیل شهادت ندادن بر ولایت امام علی (ع) شده بودند گرفتار شدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین طاهری با اشاره به خطبه غدیر، عنوان کرد: خطاب این خطبه تمامی مسلمانان از مهاجرین، انصار، کودک، بزرگسال، سفید پوست، سیاه پوست و حتی افرادی هستند که تا آن روز متولد نشده بودند؛ در ادامه این خطبه پیامبر اکرم (ص) فرمودند هرکس از علی (ع) تبعیت کند مورد رحمت خداوند خواهند بود و آنان که تبعیت نکنند ملعون هستند.

وی با اشاره به اینکه ولایت امام علی (ع) متعلق به تمامی عالم بوده و تنها ویژه یک قوم و یا مذهب خاص نیست، اضافه کرد: پیامبر اکرم (ص) در انتهای خطبه غدیر فرمودند من حجت خود را بر هرکس حاضر است و آنان که حضور ندارند تمام کردم پس هرکس در اینجا حاضر است پیام مرا به غائبان برساند و پدران نیز این پیام را به فرزندان خود برسانند و این امر باید تا روز قیامت ادامه داشته باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: تاریخی شدن پیام غدیر و رساندن آن به گوش بشریت به یک اقدام ویژه اجتماعی، عمومی و همگانی مانند میهمانی خانوادگی غدیر نیاز دارد که برنامه‌ریزی برای برگزاری این میهمانی در شهرکرد از ماه‌ها پیش آغاز شده و درحال انجام است تا پیام پیامبر اکرم (ص) در واقعه غدیر به تمام جهانیان ابلاغ شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین طاهری با اشاره به اهمیت رسانه در رساندن پیام غدیر به جهانیان، یادآور شد: تمامی مواکب، جریان‌ها، هیات‌ها، رسانه‌ها و افرادی که به نحوی در برگزاری این میهمانی سهیم هستند می‌توانند در این امر نقش بسزایی داشته باشند و علاوه‌بر اینکه تمامی نزدیکان خود را به شرکت در این میهمانی دعوت می‌کنند باید به پوشش خبری و رسانه‌ای این حرکت بزرگ نیز بپردازند.

ارسال نظر