کد خبر: ۱۶۴۱۰
نماینده ولی فقیه در کردستان:

استحکام مبانی در ادارات ایجاد شود

حجت الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی با اشاره به وظایف مبلغین عنوان کرد: وجود استحکام مبانی دینی، اخلاقی، سیاسی و ... به نوبه خود موجب مشارکت حداکثری اجتماعی بخصوص در ایام انتخابات می‌شود؛ لذا می‌طلبد که مدیران در این راستا در ادارات مربوطه عمل کنند.
۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۳

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی نماینده، ولی فقیه در استان کردستان در همایش طلایه داران تبلیغ این استان که در سالن پیامبر اعظم اداره کل تبلیغات اسلامی برگزار شد؛ با تبریک روز مباهله و با اشاره به وظایف مبلغ، اظهار داشت: مبلغ در مرحله اول باید دین که عبارت است از اعتقادات، احکام، و اخلاق را عملاً و لفظاً ارائه بدهد و در این راستا باید تسلط کافی داشته باشیم، از موهومات پرهیز کنیم و از آنچه شک و تردید داریم نباید بیان کنیم.

حجت الاسلام پورذهبی با بیان اینکه سخن عالمانه زدن دومین وظیفه یک مبلّغ است؛ تصریح کرد: مطالب باید عالمانه و نه عامیانه زده شود و دارای پایه، اساس و پشتوانه باشد.

نماینده، ولی فقیه در استان کردستان ارائه خط صحیح فکری و تحلیل درست سیاسی سومین وظیفه یک مبلغ برشمرد و عنوان داشت: مبلغ باید در بحث انقلاب بیان خوب، تحلیل داشته باشد.

حجت الاسلام پورذهبی بیان کرد: در باب مقارنات مبلغین اعتقاد مستحکم به مبانی را سرلوحه کار خود قرار دهند و این مهم را به مخاطبین خود نیز القا کنند.

وی متذکر شد: وجود استحکام مبانی دینی، اخلاقی، سیاسی و … به نوبه خود موجب مشارکت حداکثری اجتماعی بخصوص در ایام انتخابات می‌شود؛ لذا می‌طلبد که مدیران در این راستا در ادارات مربوطه عمل کنند.

نماینده، ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه مراسمات باید حاوی محتوای فرهنگی مناسب باشد؛ یادآورد شد: وظیفه یک مبلغ استفاده از ظرفیت تریبون منبر جهت انتقال  و ایجاد استحکام مبانی در ذهن عموم جامعه است.

وی در ادامه بر مطالعه و عمق سطح فکری مبلغین تأکید کرد و ابراز داشت: در موضوعی که علم نداریم نباید وارد شد، زیرا کار ضعیف و کم عمق ارائه می‌شود.

حجت الاسلام پورذهبی در پایان خاطرنشان کرد: از سرود و موسیقی مخاطب را به تعالی برسانیم، و مداحان توجه داشته باشند که موسیقی بر اصل محتوا نباید غلبه کند.

ارسال نظر