کد خبر: ۱۶۴۹۹
مدیر کل اداره تبلیغات اسلامی استان اصفهان تاکید کرد:

تحول هیئت‌های مذهبی بامحوریت خدمت رسانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی

حجت الاسلام فوقی گفت: پس از انقلاب اسلامی تحول جدی در هیئت‌های مذهبی ایجاد شده است و هیئت‌ها می‌توانند چراغ محله خود را روشن کرده و هر هیئت حول محیط پیرامونی خود خدمت رسانی می‌کند.
۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۲

تحول هیئت های مذهبی بامحوریت خدمت رسانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام مهدی فوقی، در گردهمایی هیئات مذهبی شهر اصفهان با اشاره به فرارسیدن ایام عزاداری سید و سالارشهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و رسم هیئت‌های مذهبی پیش از ورود به محرم اظهار داشت: از گذشته رسم بوده است پیش از ورود به محرم، هیئت‌های مذهبی با شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس تجدید میثاقی داشته باشند و در کنار این تجدید میثاق، جلساتی نیز برگزار می‌شود.

مدیر کل اداره تبلیغات اسلامی استان اصفهان افزود: در این جلسه نکات مورد نیاز هیئت‌های مذهبی از جمله مسائلی مانند توزیع ارزاق دهه محرم نیز مطرح می‌شود.

وی با بیان این که در این جلسه به تبادل نظر و انتقال تجربیات نیز پرداخته شد به رویکرد هیئت‌های مذهبی در محرم ۱۴۰۳ اشاره کرد و گفت: آن چه که پس از انقلاب اسلامی شاهد هستیم، تحول خدمت رسانی به مردم در هیئت‌های مذهبی و بسنده نکردن به برگزاری یک مناسبت یا برنامه است.

حجت الاسلام فوقی اضافه کرد: هیئت‌های مذهبی در کنار برنامه ریزی برای عزاداری سیدالشهدا (ع)، مهدکودک، درمانگاه و خیریه نیز دارند و امسال از رویکرد‌های مهم هیئت‌های مذهبی بحث مبارزه با ظلم و ستم و محکومیت تجاوزات اسرائیل است.

فعالیت ۷ هزار هیئت مذهبی در استان

مدیر کل اداره تبلیغات اسلامی استان اصفهان، تعداد هیئت مذهبی استان را حدود ۷ هزار هیئت عنوان کرد و ادامه داد: نزدیک به ۵ هزار هیئت در این مدت جلسات متعددی در شهرستان‌ها برگزار نموده اند و شعار محرم ۱۴۰۳ نیز، "آزادگان عالم در خیمه حسین اند" بوده و امیدوار هستیم با این شعار حریت، استقلال و دفاع از اسلام و انقلاب را تبیین کنیم.

وی هیئت‌های مذهبی را به عنوان یکی از مهم‌ترین دستاورد‌های مکتب امام حسین (ع) دانست و افزود: پس از انقلاب اسلامی تحول جدی در هیئت‌های مذهبی ایجاد شده است و هیئت‌ها می‌توانند چراغ محله خود را روشن کرده و هر هیئت حول محیط پیرامونی خود خدمت رسانی می‌کند.

ارسال نظر