دسترسی سریع
کد خبر: ۲۵۵۱
۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۹
امام جمعه بندرگز

قدس محور وحدت امت اسلام است

سیدتقی سادات مزنگی گفت: مسلمانان اعم از شیعه و سنی یک امت هستند و قدس محور وحدت امت اسلام است.
 

به گزارش روابط عمومی نهضت اسلامی گلستان، سیدتقی سادات مزنگی در میزگرد تخصصی قدس محور وحدت و مقاومت که در سالن اجتماعات نهضت اسلامی اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد، با اشاره به دلایل قرآنی درباره حمایت از قدس و مردم فلسطین، اظهار کرد: خداوند در آیه ۹۲ سوره انبیا تمام مسلمانان را امت واحده معرفی می‌کند.

امام جمعه شهرستان بندر گز افزود: مسلمانان اعم از شیعه و سنی یک امت هستند و قدس محور وحدت امت اسلام است.

وی ادامه داد: پروردگار ما در آیه ۳۶ سوره نحل به مسلمانان پیام می‌دهد که خدا را بندگی کنید و از اطاعت طاغوت دوری کنید و امروز بزرگترین طاغوت صهیونیسم است و طبق همین آیه باید در برابر رژیم طاغوتی صهیونیسم ایستادگی کرد.

سادات مزنگی آیه ۱۰ سوره نحل را به عنوان دلیل قرآنی دیگر برای حمایت از فلسطین قرائت کرد و افزود: طبق این آیه قرآن ما باید با خدا بیعت کنیم و روز قدس روز بیعت با خدا و پیشوایان دینی ما است.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: در روایات ما از بزرگان دین آمده است اگر مسلمانی شب را به صبح برساند و در فکر مشکلات مسلمانان نباشد مسلمان کامل نیست و امروز مردم مظلوم فلسطین از تمامی مسلمانان کمک می‌خواهند و وظیفه ما است که به ندای کمک خواهی آنها پاسخ دهیم.

وی بیان کرد: دشمنان تلاش می‌کنند تا مسئله روز قدس را کمرنگ و بی اهمیت جلوه دهند اما با درایت امام و پشتیبانی مردم مسلمان امروز قدس خط مقدم مسلمانان در مبارزه با دشمنان اسلام و استکبار است.

سادات مزنگی ادامه داد: اسرائیل غاصب می‌خواست رژیم جعل خود را از نیل تا فرات گسترش دهد اما با مقاومت مردم و بیداری اسلامی که در بین مسلمانان شکل گرفته است در اهداف خود شکست خورده و به دور خود دیوار کشیده است.

وی در پایان تاکید کرد: اجر و ثواب شرکت در راهپیمایی روز قدس کمتر از مناجات در شب‌های قدر، روزه داری و حتی مجاهدت در جنگ‌های صدر اسلام نیست و باید همه با هم در روز قدس به میدان بیاییم و زمینه آزادی فلسطین را فراهم کنیم.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار