دسترسی سریع
کد خبر: ۲۵۵۲
۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۹
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان

انقلاب اسلامی ایران برای همه بشریت و مکاتب توحیدی است

حجت‌الاسلام عباسعلی گرزین گفت: انقلاب اسلامی ایران انقلابی برای همه بشریت و مکاتب توحیدی است.

به گزارش نهضت اسلامی، حجت‌الاسلام عباسعلی گرزین در میزگرد تخصصی قدس محور همبستگی و مقاومت که با حضور علمای شیعه و سنی در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد اظهار کرد: در آغازین ماه مبارک قرن جدید و آغازین روز قدس قرنی هستیم که نویدبخش تحولات فرهنگی، سیاسی، و اجتماعی فراوانی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان اضافه کرد: در ابتدای قرن گذشته شاهد حضور چکمه‌های استبداد و ظلم و غلبه بر جریان استکباری در سراسر دنیا بودیم و اکثر کشورهای دنیا در سیطره ابرقدرت‌ها استکباری قرار داشتند ولی در آغاز قرن جدید شاهد بیداری انسانی و اسلامی در کشورهای دنیا هستیم و این تحول نویدبخش با سرعت بالایی در حال پیشرفت در جوامع بشری است.

وی افزود: ما شاهد بازگشت بشریت به ریشه‌های اصلی خود در شکوفایی فکری هستیم و در روایات ما آمده است که حتی کفار هم در آخرالزمان عقل‌گرا و منطق گرا می‌شوند و نتیجه این تحولات در سراسر جهان این خواهد بود که مردم علیه استکبار به پا می‌خیزند.

گرزین تصریح کرد: امروزه پایه‌های کشورهای استعمارگر حتی در کشور خودشان هم سست شده و مردم در داخل همین کشورها پرچم‌های آنان را به آتش می‌کشند.

وی پیروزی انقلاب اسلامی ایران و عدالت خواهی انقلاب اسلامی ما را نتیجه ضعیف شدن قدرت استعمار و استبداد در دنیا دانست و افزود: در منطق جمهوری اسلامی ایران همان قدر که شیعه اهمیت دارد اهل سنت هم مهم است و همان قدر که از ملت‌های مظلوم شیعه پشتیبانی می‌کند از جنبش مقاومت هم حمایت می‌کند و این اوج درایت و عقلانیت جمهوری اسلامی ایران است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران انقلابی برای همه بشریت و مکاتب توحیدی است.

وی اضافه کرد: امروزه خط مبارزه با ظلم و استکبار با درایت امام راحل، هدایت‌های رهبر انقلاب و همت مردم ما در سراسر دنیا گسترش پیدا کرده و این بیداری بزرگترین هدیه‌ای است که امام خمینی به دنیا هدیه کرده است.

گرزین بیان کرد: تاکید امام خمینی به مسئله قدس به عنوان قبله نخست مسلمانان و مقدس‌ترین مکان برای بشر که شاهد نزول پیامبران مختلف بوده است و دست گذاشتن دشمنان بر روی همین مکان مقدس باید مورد توجه اندیشمندان قرار گرفته و دلایل آن مورد بررسی قرار گیرد.

وی یادآوری کرد: قدس شریف کانون توحید در طی قرون مختلف بوده و این یکی از دلایل مهمی است که دشمن می‌خواهد قدس را نابود کند و نشان از طراحی برای تقابل حق و باطل دارد که نقطه شروع آن از قدس و فلسطین بوده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: اگر امام خمینی (ره) روز قدس را تعیین نمی‌کردند شاید امروز دیگر اثری از قدس باقی نمی‌ماند و مسئله فلسطین فراموش می‌شد ولی با هوشمندی امام، امروز همه آزادی خواهان عالم بر علیه ظلم متحد شده‌اند و این خط مبارزه با ظلم بزرگترین هدیه امام به بشریت است.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار