دسترسی سریع
کد خبر: ۲۷۹۱
۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۸
شهردار تهران در پیش نشت اختتامیه مهرواره هوای نو:

هیئتی‌ها به کمک شهرداری تهران بیایند

شهردار تهران در نشت‌های تخصصی هیئات و تشکل‌های دینی برگزیده مهرواره هوای نو گفت: تهران را کلان‌شهر الگوی جهان اسلام می‌دانیم و در سطح شهر هر هیاتی کار خوب و تأثیرگذار انجام دهد ما به عنوان پشتیبان در حد توان خودمان آن‌ها را یاری می‌کنیم.
جعفر پاکزاد نویسنده

به گزارش خبرنگار نهضت، علیرضا زاکانی - شهردار تهران- در پیش نشست اختتامیه مهرواره ملی هوای نو که در هتل لاله برگزار شد اظهار داشت: ما در تهران با تغییر رویکرد وارد شده‌ایم و رویکرد جدید ما رویکرد انقلاب اسلامی است که انسان را در واقع، خلیفه الله بر روی زمین می‌داند.

وی افزود: در جامعه‌ای که انسان را اینگونه نمی‌بیند نگاه اقتصادی، مبنای امور است ولی با این رویکرد جدید انقلابی، مبنای اصلی فرهنگ بوده و هست.

نمی‌خواهیم به شهر‌ها نگاه تک بعدی داشته باشیم

زاکانی بیان کرد: قبل‌تر این نگاه اقتصادی، به شهر آسیب‌های زیادی به شهر زده است و ما الان می‌خواهیم رویکرد شهر را تغییر داده و نگاه تک بعدی به آن نداشته باشیم.

شهردار تهران گفت: تهران را کلانشهر الگوی جهان اسلام می‌دانیم که برای رسیدن به آن، باید این تهران کنونی پوست‌اندازی کند، هم در هویت کالبدی و معماری و هم در بحث معنوی، تهران برای نشان‌دادن یک سبک زندگی ایرانی اسلامی به این تغییر نیاز دارد.

وی عنوان کرد: در هویت جدید به سمتی می‌رویم که همه مجموعه‌های اثرگذار در آن سهیم باشند و بالطبع نقش هیات‌ها در این رویکرد بسیار ویژه و اثرگذار است که برنامه‌های ویژه‌ای هم برای آن داریم.

مدیریت مشارکتی خواهیم داشت

شهردار تهران با بیان اینکه در مدیریت مشارکتی‌مان، سطوح مختلفی را قرار داده‌ایم و یکی از سطوح آن ایجاد قرارگاهی است که مسئولان و متولیان یک امر را آنجا دور هم جمع کنیم تا با کمک یکدیگر کار راه بیندازیم گفت؛ یک سطح دیگر استفاده از نخبگان و رفع نیاز‌های یک شهر با وجود آن‌ها است و در این بخش، یک پیوستگی را داریم ایجاد می‌کنیم که یک بخش آن حول مطالعات نظری است که خروجی آن برای استفاده کل کشورمی‌تواند باشد.

همبستگی بین مردم، هیئات و مساجد

زاکانی در ادامه افزود: بخش دیگر، کمک به کارکرد‌های روزمره و نوآوری‌ها برای ایجاد اثرات جدی در برنامه‌ها و مدیریت شهری است که بالتبع در این بخش‌ها، یکی از موثرترین‌ها ، همین مسئولان و موثرین حوزه هیات هستند که می‌توانند مثمر ثمر باشند. در سطح محلی نیز ما یک همبستگی را بین مردم، هیئات و مساجد می‌خواهیم ایجاد کنیم و ۵۲ برنامه ذیل آن در محلات اجرا کنیم.

هئیت‌ها به کمک شهرداری بیایند

وی با اشاره به اینکه علاوه براینکه از حضور هیات‌ها در تأثیرگذاری در شهر تهران استقبال می‌کنیم، از آن‌ها می‌خواهیم که به کمک شهرداری بیایند ادامه داد: ما در سه سطح می‌توانیم همکاری‌هایمان را بیشتر کنیم که یکی از آن‌ها بحث نیاز‌هاست که دوستان حاضر در جامعه هیات، در بحث نیازسنجی می‌توانند ما را کمک کنند. شما بزرگواران قطعاً با حضورتان در شهر و تماس مستقیم با شهروندان این نیاز‌ها را بیشتر احساس می‌کنید،  در مورد بعدی می‌توانیم به عنوان همکار، کار مشترک تعریف کنیم و کار‌ها را پیش ببریم.

زاکانی تصریح کرد: هدف ما این است شهرداری را از یک نهاد خدمتگذار صرف،  به یک نهاد خدمتگذار فرهنگی اجتماعی تبدیل کنیم که قطعاً هیئات به عنوان همکار می‌توانند کمک‌کننده این موضوع باشند.

سطح بعدی سطح پشتیبانی است و ما همین جا اعلام می‌کنیم که قطعاً در سطح شهر، هر هیئتی کار خوب و تأثیرگذار انجام دهد ما به عنوان پشتیبان در حد توان خودمان، آن‌ها را یاری می‌کنیم.

شهردار تهران: من خودم هیئتی هستم‌

زاکانی در ادامه با بیان اینکه خودش را از خانواده هیئت می‌داند افزود: جامعه نیاز به یک حیات اجتماعی دارد که در آن، قطعاً نقش هیات ها خیلی پر رنگ است. هیات‌ها می‌توانند منتقل کننده تجربه‌ای ساختارمند برای انقلاب اسلامی باشند. از آنجا که کشور ما، جامعه‌ای ایستا نیست و یک جامعه محرک و پویا است هیئت‌ها به عنوان یک مجموعه پویا در حرکت رو به جلوی این جامعه نقش بسزایی دارند. از طرفی در جنگ ترکیبی جدید و در عرصه‌های جدید جهاد، علاوه بر عرصه جهاد، خدمت هیئت‌ها سردمدار جهاد تببین و نقش‌آفرین در جهاد خدمت و منشأ خدمت برای انقلاب اسلامی هستند.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار