دسترسی سریع
کد خبر: ۲۷۹۹
۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۹
رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی هرمزگان خبر داد:

۱۵۰ نفر در آزمون هفدهمین دوره ارزیابی حافظان قرآن در هرمزگان شرکت کردند

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی هرمزگان از برگزاری آزمون کتبی هفدهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم در این استان، هم‌زمان با سراسر کشور با حضور ۱۵۰ شرکت‌کننده در ۴ حوزه امتحانی، خبر داد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی هرمزگان، حجت‌الاسلام صابر پروین، رئیس اداره امور قرآنی اداره‌ کل تبلیغات اسلامی هرمزگان در گفت‌وگو با روابط عمومی اظهار کرد: آزمون کتبی هفدهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرك تخصصی به حافظان قرآن كریم در هرمزگان هم‌زمان با سراسر کشور در ۴ حوزه امتحانی در شهرستان‌های بندرعباس، بندرخمیر، بستک و میناب برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه این آزمون با استناد به مصوبه ۵۷۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی در رشته‌های ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و ۳۰ جزء قرآن کریم با مدارک اعطایی هم‌تراز دیپلم تا دکترا برگزار می‌شود، تصریح کرد: مدارک این آزمون پس از کسب حدنصاب امتیازات لازم توسط شرکت‌کنندگان با امضا وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به پذیرفته‌شدگان اعطا می‌شود. این طرح در دو مرحله کتبی و شفاهی برگزار می‌شود و بخش ۳۰ جزء این آزمون قرآنی دارای سه بخش درجه یک، ۲ و ۳ است.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی هرمزگان عنوان کرد: در هفدهمین دوره این طرح تعداد ۲۱۰ نفر از طریق سایت تلاوت (سازمان دارالقرآن کریم) ثبت‌نام و بیش از ۷۰ در صد ثبت‌نامی‌ها شامل ۱۵۰ در آزمون شرکت کردند. از این تعداد ۷۵ نفر از حوزه بندرعباس، ۴۰ نفر از حوزه بندرخمیر، ۲۹ نفر از حوزه بستک و ۲۴ نفر از حوزه میناب بودند.

پروین در پایان یادآور شد: نتایج مرحله کتبی هفدهمین دوره آزمون ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن کریم ۱۸ تیرماه سال جاری اعلام خواهد شد و آزمون شفاهی این دوره از رقابت‌های قرآنی اواخر مردادماه در استان برگزار می‌شود.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار