دسترسی سریع
کد خبر: ۲۸۴۹
۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۸

آبرسانی به ۴ روستا با استفاده از ظرفیت های مردمی

تلاش‌های حجت الاسلام سابقی سبب شد تا با همراهی مردم و کمک خیرین مشکل آب شرب ۴ روستا حل شود و دیگر کسی در این روستا‌ها شاهد حمل ظرف‌های بزرگ آب توسط بانوان نباشد.

به گزارش نهضت،حجت الاسلام سابقی امام روستای ده پاک از توابع بزمان ایرانشهر است. اما فعالیت هایش منحصر به این روستا نمی‌شود.

او به همراه دو نفر از مبلغین همه فعالیت‌های تبلیغی بخش بزمان را که دارای ۸ روستا است، بر عهده دارد. در روستا‌های این منطقه صحنه‌ای که مدام تکرار می‌شود و دل هر بیننده‌ای را می‌آزارد، حمل ظرف‌های بزرگ آب توسط زنان روستا است. زنانی که با زحمت زیاد ظرف‌ها را پر کرده و برای مصرف خانه به دوش می‌کشیدند.

با رایزنی‌هایی که حاج آقای سابقی با خیرین داشت بنابر این می‌شود که خط انتقال آب برای چهار روستای چاه قربان، چاه قزلباش، گزوکی و انجیرک با هزینه خیرین کشیده شود تا مردم این منطقه از این رنج بزرگ نجات یابند. حاج آقای سابقی خود شخصا مسئولیت این کار مهم را برعهده می‌گیرد و روستائیان هم هرکدام در حد توانشان با انجام کار‌های فنی و عمرانی سهم خود را به جا می‌آورند. بعضی برای آوردن لوله‌ها و وسایل مورد نیاز از شهر با وسیله نقلیه شان اعلام آمادگی کردند؛ خانم‌ها هم با تهیه غذا و امور پشتیبانی به کارگران کمک می‌کردند.

بالاخره روز موعود می‌رسد و پس از یک سال تلاش همگانی و کمک ۲۰۰ میلیونی خیرین آب شرب به این چهار روستا می‌آید و خانواده‌هایی که در این روستا‌ها زندگی می‌کردند توانستند از نعمت آب شرب بهره‌مند شوند.

اینگونه شده که تلاش‌های مردم، خیرین و امام روستا ثمر داد و این ۴ روستا از نعمت آب برخوردار شدند.

 

 

تعداد بازدید : 0
ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار