دسترسی سریع
کد خبر: ۲۸۵۱
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان

تبیین طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها برای گلستانی‌ها توسط ۵۰ مدرس

حجت الاسلام عباسعلی گرزین گفت: در راستای اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها، تعداد ۵۰ مدرس و استاد به سراسر استان گلستان اعزام شدند تا تغییر سیاست حمایتی را برای مردم تبیین کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان، حجت‌الاسلام عباسعلی گرزین در همایش خانواده، افزایش جمعیت و فرزندآوری با حضور بانوان نخبه و فعال شهرستان گنبدکاووس برگزار شد با بیان اینکه یکی از سیاست‌های مهم دولت تبیین رفع چالش‌های زوج‌های جوان در خصوص فرزندآوری است که این چالش‌ها توسط دشمن در رسانه‌ها عنوان می‌شود، اظهار کرد: متاسفانه کاهش جمعیت در کشور و استان گلستان به عنوان یک خطر تهدیدکننده است.
وی تصریح کرد: همه کشور‌های پیشرفته که با کاهش جمعیت روبرو هستند این خطر را درک کرده و برای اجرای سیاست‌های حمایتی سرمایه‌گذاری می‌کنند تا جمعیت خود را افزایش دهند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان خاطرنشان کرد: مهمترین عامل امنیت، اقتدار، رشد و توسعه یک کشور منابع انسانی و نیروی انسانی او بوده و افزایش جمعیت سبب اقتدار کشور در جهان خواهد شد. خوشبختانه مجلس شورای اسلامی و دولت سیاست‌های حمایتی خوبی را برای افزایش جمعیت در نظر گرفته که می‌تواند انگیزه خوبی برای فرزندآوری باشد.
گرزین گفت: برای افزایش جمعیت و فرزندآوری باید سیاست‌های حمایتی اقتصادی خوبی تدوین شده و مهمترین عامل برای ایجاد انگیزه برای فرزندآوری رفع چالش‌های ذهنی زوج‌های جوان بوده که این چالش‌ها در فضای رسانه‌ای دشمن به مردم القا می‌شود.
وی بیان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی در این راستا فعالیت‌های خود را آغاز کرده و در این خصوص کارگاه‌ها، نشست‌ها، همایش‌ها و دیدار‌های چهره به چهره را در سطح استان اجرا می‌کند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان با اشاره به طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها ابراز کرد: با آغاز جنگ بین روسیه و اوکراین امنیت غذایی در جهان به خطر افتاده و در حال حاضر قیمت اغلب کالا‌ها در کشور‌های دیگر سه برابر قیمت کالا‌ها در ایران است.
وی افزود: متاسفانه در دولت گذشته نحوه پرداخت یارانه و ارز ترجیحی مناسب نبوده و بیشترین یارانه به جیب افراد متمکن کشور می‌رفت و دهک‌های پایین جامعه تقریبا از آن بی‌بهره بودند.
گرزین بیان کرد: رئیس جمهور با طرح مردمی کردن یارانه، اقتصاد کشور را جراحی کرد و طبعا این جراحی هزینه‌هایی خواهد داشت، اما بعد از مدتی مردم نفع و سود آن را برای خود خواهند دید. در این طرح، سیاست ارزی تغییر کرده و یارانه به صورت عادلانه بین اقشار ضعیف جامعه توزیع می‌شود و خوشبختانه در این مدت استان گلستان با کمترین تنش از این تغییر را سپری کرده است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان خاطرنشان کرد: در راستای تبیین اقشار مختلف مردم، اصناف، نخبگان، اساتید و مسئولان و اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها، تعداد ۵۰ مدرس و استاد به سراسر استان اعزام شدند تا این دوره از تغییر سیاست حمایتی به خوبی پشت سر گذاشته شود.
وی گفت: با اجرای سیاست‌های حمایتی شاهد اتفاقات خوب در حوزه اقتصادی و افزایش جمعیت در کشور خواهیم بود.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار