دسترسی سریع
کد خبر: ۲۸۷۲
۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۳
قائم مقام بنیاد هدایت:

۵۰۰ روحانی الگوی امامت موفق را در کشور اجرا کرده‌اند

حجت‌الاسلام غلامی با بیان اینکه حداقل ۵۰۰ روحانی الگوی امامت را به‌صورت موفق در کشور اجرا کرده‌اند گفت: این نمونه‌های عملیاتی ما را دلگرم می‌کند.

 

۵۰۰ روحانی الگوی امامت موفق را در کشور اجرا کرده اند

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی،  قائم مقام بنیاد هدایت در نشستی با حجت‌الاسلام محمد میرزا محمدی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های این مرکز، بیان کرد: مسئله جدی بنیاد هدایت در گام دوم انقلاب اسلامی موضوع امامت در لایه‌های میانی است.

قائم مقام بنیاد هدایت تصریح کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی براساس ترسیمی که رهبر معظم انقلاب در خصوص جامعه پردازی انجام داده‌اند، در بطن جامعه و زندگی مردم باید شرایط لازم برای جریان ولایت الهی فراهم شود. تا آن جامعه پردازی مد نظر ایشان شکل بگیرد. نرم افزار لازم برای شکل گیری این جامعه پردازی همان الگوی امامت است.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص جایگاه مسجد اظهار کرد: بنیاد هدایت برای اینکه این الگو را در جامعه محقق کند نیازمند سنگر و پایگاهی توحیدی است که در آن خیمه بزند و از آن سنگر جهاد، قیام و جهاد خودش را برپا کند و این سنگر، سنگر مسجد است. شعار بنیاد هدایت در حقیقت تعالی شبکه امامت است.

حجت الاسلام غلامی افزود: رهبر معظم انقلاب چند سال قبل موضوع حلقه‌های میانی را مورد تأکید قرار دادند که همان مجموعه‌های مردمی هستند که  در صحنه حضور دارند و ظرفیت‌های محله را شناسایی کرده‌اند و راهکارهای عملی برای حل مسائل مردم دارند و جهت گیری آن‌ها نیز به‌سمت و سوی تمدن اسلامی است.

قائم مقام بنیاد هدایت سخنان حاج قاسم را یادآور شد و گفت: امام جماعت اگر خاکریز مسجد را از دست بدهد در عمل سقوط کرده است و حوزه اثر خود را از دست داده است. امام جماعت باید الگوی امامت برحلقه های میانی را که در ذیل امامت کلان جامعه در زمان غیبت برای تحقق تمدن اسلامی است را رقم بزند.

وی ابراز کرد: یکی از کارکردهای جدی مدل امامت احیاء پیوندهای اجتماعی است. این ها همان پیوند اخوت، پیوند خانوادگی و پیوند همسایگی هستند که مرحوم شاه آبادی به آن معتقد بودند. امام باید این سه پیوند را در محله احیا کند و مردم را پای کار آورده و حلقه های میانی را شناسایی و نهاد امامت را در محله تکمیل و ارتقا بدهد. نتیجه این باید منتهی به قیام مردم به قسط بشود.

حجت‌الاسلام غلامی عنوان کرد: در خصوص امامت بر حلقه‌های کار مبنایی چندانی صورت نگرفته و کمتر سخن از مبانی در این خصوص به میان آمده است از این بابت هم نیازمند مباحثه و کسب نظر اساتید داریم. مدل امامت مورد قبول عزیزانی است که این مدل به آن‌ها عرضه شده است. فعالیت حدود ۵۰۰ امام موفق در سراسر کشور که توانسته‌اند نمونه موفق این مدل باشند دلگرم کننده‌است و این‌ها توانسته‌اند کارکردهای مختلف امامت نظیر حل آسیب‌های اجتماعی و دیگر مسئله‌های مردم را احیا کنند. ما به دنبال تولید دانش از امامان موفق هستیم.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار